Akademik Başarı ve Haberler
A+ A-
Üniversitemiz Koordinatörlüğünde Gerçekleştirilen “Kapsayıcı Eğitim Projesi” 150.000 Öğretmene Ulaştı

04 Kasım 2017 - 31 Ekim 2018 tarihleri arasında UNICEF ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde, Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Öztürk koordinatörlüğünde yürütülen “Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Yetiştirme Modülü” projesi kapsamında, çeşitliliğe değer vererek cinsiyet, etnik yapı, sosyal sınıf, sağlık, sosyal katılım ve başarı gibi nedenlerle kimsenin eğitim süreçlerinden dışlanmaması ve herkesin sistem tarafından kucaklanması hedeflenmiştir.

Bu hedef doğrultusunda üniversitemizden Doç. Dr. Mustafa Öztürk, Prof. Dr. Abdullah Saydam ve Arş. Gör. Galip Öner başta olmak üzere İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Adıyaman Üniversitesi ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden toplamda 11 Akademisyen yıl boyunca gerçekleştirdikleri birçok çalıştay, toplantı ve pilot uygulamalar neticesinde farklı dezavantajlı öğrencilere yönelik 20 modül geliştirmiştir.

Geliştirilen modüller kapsamında öncelikle her kademeden ve farklı branşlardan 2500 öğretmene etkinlik temelli olarak eğitmen eğitimi verilmiş, daha sonra ise bu eğitmenler Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğiyle her ilde yaklaşık 150.000 öğretmen ve okul idarecisine hizmet içi eğitim vermişlerdir. Bu eğitimlerin 920.000 öğretmene ulaşması hedeflenmektedir.

26 Kasım 2018 tarihinde Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından Ankara’da The Green Park Hotel’de UNICEF Türkiye Temsilcisi Yardımcısı Nona Zicherman, ÖYG Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı ve Doç. Dr. Mustafa Öztürk’ün konuşmacı olarak katıldığı aynı zamanda proje ekibi, birçok bürokrat ve akademisyenin katılımıyla proje tanıtım ve kapanış toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda konuşan Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı, Kapsayıcı Eğitim Projesi’nin okul yöneticilerinde ve öğretmenlerde büyük bir memnuniyet yarattığını dile getirerek, katkıları için UNICEF ve Erciyes Üniversitesi yetkililerine teşekkür etti.

Üniversitemiz Koordinatörlüğünde Gerçekleştirilen “Kapsayıcı Eğitim Projesi” 150.000 Öğretmene Ulaştı Üniversitemiz Koordinatörlüğünde Gerçekleştirilen “Kapsayıcı Eğitim Projesi” 150.000 Öğretmene Ulaştı Üniversitemiz Koordinatörlüğünde Gerçekleştirilen “Kapsayıcı Eğitim Projesi” 150.000 Öğretmene Ulaştı
Toplam 687 görüntüleme
28 Kasım 2018 Çarşamba
Akademik Başarılar
  1 2 3 4 5  ...   
2015 - 2019 © ERÜ Web İçerik Yönetim Sistemi
ERUDM