Duyurular
A+ A-
Akademik Veri Yönetim Sisteminin Yeni Sürümü Kullanıma Alınmıştır
Değerli Bilim İnsanı,

AVESIS Sisteminin yeni sürümü https://avesis.erciyes.edu.tr/ adresinden kullanıma alınmıştır. Araştırmacılara kişisel web sayfaları sağlanması, araştırma grupları ve bölümlerde araştırma faaliyetlerinin tanıtımı için web sayfaları sağlanması, akademik faaliyetlere yönelik kapsamlı veritabanı oluşturulması ve değerlendirme raporları oluşturulması, performans değerlendirme süreçleri, akademik teşvik ödeneği süreçleri, üniversite sıralama sistemleri ile girişimci ve yenilikçi üniversite endeksi uygulamaları için veri sağlanması gibi muhtelif kurumsal çalışmalar için AVESİS sisteminde kayıtlı verilerden faydalanılacaktır.

Akademik faaliyetlere yönelik çok sayıda yeni gösterge sisteme entegre edilmiş olup, tüm faaliyetleri kapsayacak şekilde bazı yeni göstergelerin sisteme eklenmesi ve performans değerlendirme süreçlerinde kullanılacak faaliyetlerin puan değerlerinin belirlenmesine yönelik çalışmalar ise halen devam etmektedir.

Araştırmacılarımızın yeni AVESİS sistemine bilgi girişinin kolaylaştırılması ve faaliyet kayıtlarının tekilleştirilmesi amacıyla, eski AVESIS sistemine ve YÖKSİS sistemine girilen verilerden uyumlu olanlar ile Web of Science (WoS) veritabanında taranan yayınlarına yönelik kayıtlar büyük oranda yeni AVESİS’e aktarılmıştır. Ancak, mevcut AVESİS sisteminde 1- Etkinlik Organizasyonlarındaki Görevler, 2- Sanatsal Etkinlikler ve 3- Görsel Faaliyetler başlıkları altında girilmiş olan bilgiler, mevcut haliyle kayıtların tekilleştirilmesine imkân vermediği için AVESIS sisteminin yeni sürümüne aktarılamamıştır.

Yeni AVESIS sisteminin muhtelif kurumsal süreçler için ihtiyaç duyulan bilgileri olabildiğince kapsayabilmesi ve araştırmacıların farklı sistemlere veri girişlerinin azaltılabilmesi amacıyla bazı faaliyetlere yönelik veri alanlarının kapsamı da genişletilmiş bulunmaktadır. Bu nedenle, araştırmacılarımızın yeni AVESİS’e aktarılan bilgilerini kontrol etmelerine ve varsa eksik bilgilerinin tamamlanmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Araştırmacılarımızın eski AVESIS sistemindeki bazı faaliyetleri ile WoS ve Scopus veritabanlarındaki yayın ve atıflarının yeni sisteme aktarılmasına yönelik çalışmalar halen devam etmekte olup, araştırmacılarımız gelişmelerle ilgili olarak sistemdeki duyurular alanından bilgilendirilecek ve devam eden çalışmaların tamamlanması akabinde kapsamlı bir bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir.

WoS veritabanı veri sorgulamalarında günlük belirli bir limit uyguladığından kurumumuzun araştırmacılarına ait veri aktarımının tamamlanması belirli bir süre gerektirecektir. Bu süreç tamamlanıncaya kadar araştırmacıların kişisel alanlarındaki yayın, h indeksi ve atıf değerlerinde eksiklikler olabileceği hususunun dikkate alınması rica olunur. 

Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü


Görüş, öneri ve eleştirilerinizi için e-posta gönderebilirsiniz. avesis@erciyes.edu.tr

AVESİS erişim adresi: https://avesis.erciyes.edu.tr/

 


Toplam 1571 görüntüleme
29 Nisan 2019 Pazartesi
Duyuru ve Haberler
  1 2 3 4 5  ...   
2015 - 2020 © ERÜ Web İçerik Yönetim Sistemi
ERUDM