Haberler
A+ A-
ERÜ Hastaneleri’nde “Dünya Lösemili Çocuklar Haftası” Etkinliği Düzenlendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi’nde, Kansere Karşı Birlikte Derneği tarafından etkinlik düzenlendi.

“2-8 Kasım Dünya Lösemili Çocuklar Haftası” nedeniyle düzenlenen etkinlikte lösemili çocuklar tarafından hazırlanan resim sergisinin açılışı yapıldı.

Etkinliğe ERÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Güney, Kansere Karşı Birlikte Derneği Başkanı Prof. Dr. Musa Karakürkçü ile çok sayıda davetli katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Başhekim Prof. Dr. Ahmet Güney, amaçlarının lösemi hastalığına olan farkındalığı artırmak olduğunu söyledi.

Kansere Karşı Birlikte Derneği Başkanı Prof. Dr. Musa Karakürkçü ise konuşmasında, “2-8 Kasım Dünya Lösemili Çocuklar Günü. Hematoloji-Onkoloji servisimizde yatan ve tedavi alan çocuklarımız var. Bugün bu çocuklarımızın kendi düşüncelerini yaptıkları resimlerle görmektesiniz. Bunları sergilemek istedik, çünkü düşünceleri çok güzel. Çocuklar bu işin farkında. Halkımızın ve öğrencilerimizin de farkında olduğunu biliyoruz ve bu farkındalığı artırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından sergiye destekte bulunan öğretmenlere plaket takdimi yapıldı.

Etkinlik, sergi açılışı ve serginin gezilmesinin ardından sona erdi.

 Video için tıklayınız

ERÜ Hastaneleri’nde “Dünya Lösemili Çocuklar Haftası” Etkinliği Düzenlendi ERÜ Hastaneleri’nde “Dünya Lösemili Çocuklar Haftası” Etkinliği Düzenlendi ERÜ Hastaneleri’nde “Dünya Lösemili Çocuklar Haftası” Etkinliği Düzenlendi ERÜ Hastaneleri’nde “Dünya Lösemili Çocuklar Haftası” Etkinliği Düzenlendi
Toplam 376 görüntüleme
08 Kasım 2018 Perşembe
Duyuru ve Haberler
  1 2 3 4 5  ...   
2015 - 2019 © ERÜ Web İçerik Yönetim Sistemi
ERUDM