Haberler
A+ A-
İŞKUR ERÜ’de İş ve Meslek Semineri Düzenledi
Erciyes Üniversitesi Kayseri Meslek Yüksekokulu ve İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliği ile Elektrik ve Enerji Bölümü elektrik programı öğrencilerine bilgilendirme semineri verildi.

Kayseri Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları Gökben Onu ile Sümeyya Gürbey, KMYO Elektrik ve Enerji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Durmuş ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Seminere konuşmacı olarak katılan İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Gökben Onu,“ Başvuruyu yapan kişi benim diğer insanlardan farklı kılan özelliklerim nedir ve yapmaktan zevk aldıklarım nelerdir gibi soruları kendisine sorması gerek” dedi.

İşverenin bizden işin ehli olmak, iletişim becerilerine sahip olmak, ekip çalışmasına yatkın olmak, zamanında karar vermek ve yaratıcı olmak gibi beklentileri olacaktır diyen Onu, şunları kaydetti, “Kişinin iş arama becerilerini geliştirme sürecinde, kendi özelliklerini tanıması, işveren istek ve beklentilerinin bilinmesi, edinilen bilgilerin değerlendirilmesi ve işe başvuru sürecinden geçmesi gerekir. İşverenler İŞKUR’a geldiğinde ilk olarak söyledikleri dürüst ve güvenilir elaman olsun gerisi önemli değildir. Onun için hangi işverenin nasıl beklentileri var tespit etmemiz gerekiyor. ”

 Video için tıklayınız
İŞKUR ERÜ’de İş ve Meslek Semineri Düzenledi İŞKUR ERÜ’de İş ve Meslek Semineri Düzenledi İŞKUR ERÜ’de İş ve Meslek Semineri Düzenledi
Toplam 668 görüntüleme
07 Mart 2017 Salı
Duyuru ve Haberler
  1 2 3 4 5  ...   
2015 - 2018 © ERÜ Web İçerik Yönetim Sistemi