Haberler
A+ A-
Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi’nin Açılışı Yapıldı

Erciyes Üniversitesi’nde hayırsever Özkaya ailesi tarafından yaptırılan Nazende - Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi’nin törenle açılışı yapıldı.

Açılış törenine; Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Borlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu, Tıp Fakültesi Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Güney, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy,  hayırseverler, hastane idarecileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmalarında ERÜ Tıp Fakültesi Medikal Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mevlüde İnanç, 3 kattan oluşan Nazende- Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi hakkında bilgiler verdi.

ERÜ Tıp Fakültesi Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Güney ise, gündüz tedavi merkezini yaptıran başta Özkaya ailesi olmak üzere, tüm hayırseverlere teşekkür etti.

Başhekim Güney,  Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezinde, hematoloji, onkoloji ve radyasyon onkolojisi hastalarına yönelik muayene, kontrol, kemoterapi ve diğer destek tedavileri verilmektedir. Merkezimizde 6 hasta yatağı ve 70 tedavi koltuğu bulunmaktadır. Ayrıca merkezde bulunan ilaç hazırlama ünitesinde 2 robotik ilaç hazırlama cihazı ile hasta ilaçları el değmeden hazırlanmaktadır. Onkoloji hastalarımız için gerçekten böyle bir mekâna, tedavi merkezine çok ihtiyacımız vardı. Bu merkezi yaptıran Özkaya ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış da konuşmasında hayırseverliğin önemine değindi. Rektör Çalış, “Nazende- Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezini yaptıran Özkaya ailesine çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Gerçekten çok önemli bir hayırseverlik örneği gösterdiler. Biz elimizden geldiği kadar üniversite hastaneleri olarak, şehrimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Tabi bu hayırseverlerimizin katkısı olmadan da bazı şeyleri başarmak mümkün değil. Gerçekten büyük bir kadirşinaslık, büyük bir özveri. Tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Üniversitemizdeki hemen her binamızda bir hayırseverimizin ismi var. Bu dünyaya örnek Kayserinin güzel bir kadirşinaslığıdır” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise yaptığı konuşmada, hayırsever şehri deyince akla Kayseri’nin geldiğini kaydetti.

Başkan Büyükkılıç, “Şehirler anılırken kendine özgü sıfatları vardır. Kayserimiz sanayinin merkezi, ticaretin merkezi şimdi inşallah biz turizmin merkezi diyoruz. Kültürün merkezi diyoruz. Sporun merkezi diyoruz. Ama bütün bunların yanında hayırseverler şehri. Hayırseverler şehri Kayseri deyince gönlümüz ferahlıyor. Gurur duyuyoruz. İyi ki varsınız. Allah razı olsun. Allah gönlü güzel olan, güzel gören bütün hemşerilerimizden razı olsun. Açılan yeni tesisin şehrimize hayırlı olmasını diliyor, hayırsever Özkaya ailesini de örnek davranışlarından dolayı kutluyorum” şeklinde konuştu.

Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi yaptıran Hayırsever Özkaya ailesine plaket ve çiçek takdiminin ardından hayırsever Özkaya ailesi adına kürsüye gelen Abidin Özkaya, gündüz tedavi merkezinin yapımı aşaması hakkında bilgiler verdi.

Nazende - Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi’nin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından törene katılan protokol, gündüz tedavi merkezini gezdi.

Video için tıklayınız

Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi’nin Açılışı Yapıldı Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi’nin Açılışı Yapıldı Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi’nin Açılışı Yapıldı Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi’nin Açılışı Yapıldı Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi’nin Açılışı Yapıldı Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi’nin Açılışı Yapıldı Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi’nin Açılışı Yapıldı Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi’nin Açılışı Yapıldı Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi’nin Açılışı Yapıldı Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi’nin Açılışı Yapıldı Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi’nin Açılışı Yapıldı Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi’nin Açılışı Yapıldı Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi’nin Açılışı Yapıldı Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi’nin Açılışı Yapıldı Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi’nin Açılışı Yapıldı
Toplam 425 görüntüleme
16 Nisan 2019 Salı
Duyuru ve Haberler
  1 2 3 4 5  ...   
2015 - 2019 © ERÜ Web İçerik Yönetim Sistemi
ERUDM