Rektörlük 'ten Haberler
A+ A-
Rektörümüz, ASPİLSAN’ı Ziyaret Etti

Göreve geldiği günden bu yana üniversite-sanayi işbirliğine önem veren Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, ASPİLSAN Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi ziyaret etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış,  Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Recai Kılıç ile birlikte ASPİLSAN’ı ziyaret etti.

Ziyarette ASPİLSAN Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. İsmail Hakkı Doğankaya ve yönetim kurulu ile bir süre görüşen Rektörümüz yaptığı konuşmasında ASPİLSAN’ın önemli bir kuruluş olduğunu belirterek üniversite olarak ASPİLSAN’ın çalışmalarına her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Rektörümüz Çalış, şunları kaydetti:

 “Üniversite-sanayi işbirliği başta olmak üzere AR-GE çalışmaları konusunda önemli bir toplantı gerçekleştirerek istişarelerde bulunduk. ASPİLSAN çok önemli bir kurum. Kayseri halkının kurduğu ve bugünlere kadar başarı ile gelen bir fabrika. Stratejik önemi olan birçok üründen biriside savunmaya sanayinde batarya ve pildir. Sadece savunma sanayinde değil aslında birçok alanı etkileyen bir faktör. Ziyaretimizde ASPİLSAN ile gerçekten durur duyduk. Çok güzel ve başarılı işler yapılmakta. İnşallah üniversite- sanayi işbirliği kapsamında maddi, manevi, bilimsel ve AR-GE anlamında üzerimize düşen her türlü desteği vermeye hazırız.”

ASPİLSAN Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. İsmail Hakkı Doğankaya da yaptığı konuşmasında ASPİLSAN’ın çalışmaları hakkında bilgiler vererek, ziyaretlerinden dolayı Rektörümüze teşekkür etti.

Ziyaretin sonunda Rektörümüz Çalış, ASPİLSAN üretim tesislerini de gezerek, Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. İsmail Hakkı Doğankaya, Başkan Vekili Mustafa Ongun Yalçın, Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Ahmet Turan Özdemir ve Genel Müdür Ferhat Özsoy’dan bilgiler aldı.

 Video için tıklayınız.

Rektörümüz, ASPİLSAN’ı Ziyaret Etti Rektörümüz, ASPİLSAN’ı Ziyaret Etti Rektörümüz, ASPİLSAN’ı Ziyaret Etti Rektörümüz, ASPİLSAN’ı Ziyaret Etti
Toplam 528 görüntüleme
17 Kasım 2020 Salı
Rektörlük Duyuruları
  1 2 3 4 5  ...   
2015 - 2020 © ERÜ Web İçerik Yönetim Sistemi
ERUDM