Duyurular
A+ A-
TÜBİTAK Bigg 1512 (Bireysel Genç Girişim Programı) Başvuruları Başladı

TÜBİTAK’tan Teknoloji Tabanlı Girişimcilik Yapmak İsteyenlere 200.000 TL Hibe!

TÜBİTAK BİGG Program 2019 yılı 2. Çağrısı kapsamında 1. Aşama faaliyetleri Sera Kuluçka Merkezi ve Uygulayıcı Kuruluş Girişim Fabrikası iş birliğinde Kayseri’de Erciyes Teknopark bünyesinde gerçekleştirilecektir. Program ile Kayseri ve çevre illerde yer alan girişimci adaylarına hizmet verilecektir.

BİGG programı ile aşağıda belirtilen alanlarda yenilik odaklı, ticari değeri doğrulanmış ürün ve hizmetlere dönüştürülecek iş fikri başvuruları kabul edilecektir;

  Akıllı Üretim Sistemleri: (Makina İmalat, Robotik, Otomasyon, IOT, Katmanlı/Hızlı Üretim, Endüstriyel Bilişim, Proses Teknolojileri, Malzeme/Kimya Teknolojileri vb.)Enerji ve Temiz Teknolojiler İletişim ve Sayısal Dönüşüm: (IOT, Ölçme-Test-Analiz, Elektronik Sistemler, İletişim, Eğitim, E-Sağlık, Büyük Veri, Sanal Gerçeklik, Bilgi Güvenliği, Siber Güvenlik, Oyun, Oyunlaştırma, Bulut Bilişim, Web Uygulamaları, Mobil Uygulamalar, Giyilebilir Teknolojiler, Ses/Görüntü/Metin İşleme vb.) Akıllı Ulaşım: (Yol Güvenliği, Otonom/Elektrikli Araçlar, Tümleşik Ulaşım Servisleri, Temiz Ulaşım, Otomotiv vb.) Enerji ve Temiz Teknolojiler: (Enerji, Yenilenebilir Enerji, Enerji Verimliliği, Atıktan Enerji, Akıllı Binalar, Akıllı Şehirler, İleri Malzeme ve Kimya, Enerji Depolama, Çevre vb.) Sağlık ve İyi Yaşam: ( İlaç, Tanı ve Analiz Kitleri, Biyomedikal/Malzeme, Gıda Güvenliği,                 E-Sağlık, Medikal cihazlar vb.) Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme: ( Su Verimliliği, Tohum, Akıllı ve Temiz Tarım, Fonksiyonel Gıda, Gıda Güvenliği, Su Ürünleri, Bitki Sağlığı, Hayvan Sağlığı ve Refahı vb.)

  Programa aşağıdaki şartları sağlayan tüm girişimci adayları başvurabilecektir.

  • Lisans mezunları (ya da 1 yıl içinde mezun olabilecek lisans öğrencileri)
  • Yüksek lisans, doktora öğrencileri veya mezunları
  • Akademisyenler
  • Son mezuniyet tarihinden itibaren 10 yıl geçmemiş kişiler
  • Daha önce Teknogirişim desteğini almamış kişiler
  • Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir şirket ortaklık yapısında yer almayan kişiler

  Başvuru için: https://girisimfabrikasibigg.ozyegin.edu.tr/

  Bilgi için:

  Harun Karakoç – Erciyes Teknopark

  harun.karakoc@erciyesteknopark.com

  0352 224 81 12

  SON BAŞVURU TARİHİ: 08 Şubat 2020

  Toplam 571 görüntüleme
  17 Ocak 2020 Cuma
  Duyuru ve Haberler
    1 2 3 4 5  ...   
  2015 - 2020 © ERÜ Web İçerik Yönetim Sistemi
  ERUDM