Haberler
A+ A-
Üniversiteliler Futbol Turnuvası Cumhuriyet Kupası Başladı

Üniversitemiz, Talas Belediyesi, Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen “Üniversiteliler Futbol Turnuvası Cumhuriyet Kupası” Sümer Stadında oynanan maçlar ile start aldı.

Türkiye’nin en kapsamlı turnuvası olan ve 111 takımın 1176 sporcu ile katıldığı futbol turnuvasının başlama vuruşunu Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Murat Eskici, Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Musa Soykarcı ve Organizasyon Komitesi Başkanı Taha Tayfun Bağcı gerçekleştirdi.

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Musa Soykarcı etkinlikte yaptığı konuşmasında, “Amatör Spor Haftası etkinliklerimiz çerçevesinde Talas Belediyemizin sponsorluğunda Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz, Erciyes Üniversitemiz, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuz ve ÜniAk Kayseri’nin öncülüğünde 111 takımın katıldığı ve 205 müsabakanın oynanacağı Üniversitelerarası 29 Ekim Futbol Turnuvasının başlama vuruşunu gerçekleştiriyoruz. Bu müsabakalar Sümer Stadı ve Erciyes Üniversitesi sahalarında oynanacak. Ben tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Murat Eskici de, “Bu müsabakaların Amatör Spor Haftasında yapılması gerçek amatör ruhu da ortaya çıkartıyor. Kayseri 4 büyük üniversitesi olan büyük bir şehrimiz. 70 bin öğrencimiz var. Bu organizasyonda 1000’den fazla sporcunun spor ile uğraşması onların birliğine, beraberliğine ve kardeşliğine vesile oluyor” diye konuştu.

Organizasyon Komitesi Başkanı Taha Tayfun Bağcı ise, “Üniversiteler Cumhuriyet Kupamız bugün başlıyor. Türkiye’nin en büyük kupasında fikstürümüzü belirdik, şimdi Türkiye’nin en büyük kupasının sahibini bulmaya sıra geldi. İnşallah tüm Türkiye’ye örnek olacak dostluğun, kardeşliğin ve birlikteliğin temeli olacak bir turnuva gerçekleşecek.” şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından turnuva fotoğraf çekimi ve ilk gün maçları start aldı.

Üniversiteliler Futbol Turnuvası Cumhuriyet Kupası Başladı Üniversiteliler Futbol Turnuvası Cumhuriyet Kupası Başladı Üniversiteliler Futbol Turnuvası Cumhuriyet Kupası Başladı Üniversiteliler Futbol Turnuvası Cumhuriyet Kupası Başladı
Toplam 638 görüntüleme
17 Ekim 2019 Perşembe
Duyuru ve Haberler
  1 2 3 4 5  ...   
2015 - 2020 © ERÜ Web İçerik Yönetim Sistemi
ERUDM