Haberler
A+ A-
Üniversitemiz İKAF’20’ye Ev Sahipliği Yapacak

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi destekleri ve Erciyes Üniversitesi (ERÜ)  ev sahipliğinde 13-14 Nisan 2020 tarihleri arasında Kayseri’de gerçekleştirilecek olan

İç Anadolu Kariyer Fuarı (İKAF’20) için 17 Üniversite Rektörü’nün katılımı ile “İKAF’20 Paydaş Üniversiteler Toplantısı” gerçekleştirildi.

ERÜ Senato Salonu’nda düzenlenen toplantıya ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış’ın yanı sıra Abdullah Gül Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Kapadokya Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörleri, Rektör Yardımcıları ve Kariyer Merkezlerinin Müdürleri ve Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofis Birim Müdürü Neşe Gülmez katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, İKAF’20’ye ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Fuarın 13-14 Nisan 2020 tarihleri arasında Kayseri Dünya Ticaret Merkezi Fuar Alanı’nda gerçekleştirileceğini belirten Rektör Çalış: “ Bu yıl Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi desteğiyle "Yetenek Her Yerde" teması ve 130 üniversitenin katılımıyla 10 ilde kariyer fuarları düzenlenecektir. Bu fuarlardan biri olan İç Anadolu Kariyer Fuarı da Üniversitemiz ev sahipliğinde 17 paydaş Üniversite ile birlikte 13 - 14 Nisan 2020 tarihleri arasında Kayseri’de düzenlenecektir. ” dedi.
Fuarın amacının ö ğrencilerin iş ve staj imkânlarına erişim sağlamak olduğuna dikkat çeken Rektör Çalış: “ Bu fuarların amaçları; üniversite eğitimi alan gençlere birer yetenek olduklarını hissettirmek, öğrencilerin eğitim, ilgi ve becerilerine uygun kariyer alanlarını belirlemek ve öğrencilerin iş ve staj imkânlarına erişimine imkân sağlamaktır Bu toplantının amacı ise; bu güne kadar Üniversitemiz tarafından yapılan fuar hazırlıkları konusunda sizleri bilgilendirmek, fuarla ilgili görüş ve önerilerinizi almak ve desteğinizi sağlamaktır.” diye konuştu.

Rektör Çalış’ın konuşmasının ardından toplantı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sıtkı İlkay tarafından fuar hazırlıkları ve etkinlik programı hakkındaki sunum ile devam etti.

Toplantı, Paydaş Üniversite Rektörlerinin konuşmalarının ardından sona erdi.


 Video için tıklayınız

Üniversitemiz İKAF’20’ye Ev Sahipliği Yapacak Üniversitemiz İKAF’20’ye Ev Sahipliği Yapacak Üniversitemiz İKAF’20’ye Ev Sahipliği Yapacak Üniversitemiz İKAF’20’ye Ev Sahipliği Yapacak
Toplam 913 görüntüleme
09 Mart 2020 Pazartesi
Duyuru ve Haberler
11 Haz PerşembePatent Store Açıldı!
  1 2 3 4 5  ...   
2015 - 2020 © ERÜ Web İçerik Yönetim Sistemi
ERUDM