Haberler
A+ A-
Üniversitemiz Ortaklığında Yürütülen YİMGEP Kapsamında Yapılan 79 Tasarım Beceri Atölyesinin Açılışı Yapıldı

Üniversitemiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Yenilikçi İnsan Mühendisliği Geliştirme Projesi” (YİMGEP) kapsamında tamamlanan 79 tasarım beceri atölyesinin açılışı gerçekleştirildi. Açılış törenine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk online olarak katıldı.

Üniversitemiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü ile hayata geçen ve öğrenci, öğretmen ile akademisyenlerden oluşan YİMGEP kapsamında Kayseri’de Erciyes Anadolu Holding tarafından yapımı tamamlanan 79 beceri atölyesinin açılış Nurettin Öztürk İmam Hatip Ortaokulu’nda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un online katılımları gerçekleştirildi.

Açılış programına Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, TMSF Başkanı Muhiddin Gülal İl Milli Eğitim Müdürü Celattin Ekinci ile Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alparslan Baki Ertekin katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, YİMGEP hakkında bilgiler verdi.

Rektörümüz Çalış şunları kaydetti: “Yenilikçi İnsan Mühendisliği Geliştirme Projesi’ni Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile orak yürütmekteyiz. Bu kapsamda tasarım ve beceri laboratuvarlarında öğrencilerimize hizmet verecek. Milli Eğitim Bakanlığımızdaki öğretmenlerimizi kapsayan eğitimcilerin eğitimi olarak düşünebiliriz. Erciyes Üniversitesi olarak bir araştırma üniversitesiyiz ve YÖKAK tarafından da değerlendirme kapsamına alınan 11 üniversiteden birisiyiz. Biz üniversite olarak eğitimcilerin eğitimi konusunda çok tecrübeliyiz. Kendi öğretim üyelerimize de eğitimler veriyoruz. Proje kapsamında üniversitemizde belirlenen akademisyenler ve uzmanlarımız tarafından 80 saatlik bir eğitim verilecektir. Öncelikle pandemi şartları nedeniyle bu eğitimin uzaktan yapılması planlanmaktadır. Daha sora ise özellikle öğretmenlerimizin eğitimlerine yüz yüze önem vereceğiz. Şuana kadar bine yakın başvuru oldu. Çok büyük bir ilgi var. Proje kapsamında önemli çıktılar sağlayacağız. Proje kapsamında 4 etkinlik kitabı, 1 bilimsel araştırma projesi, 1 TÜBİTAK Projesi, 1 Erasmus Projesi ve1 kongre yapmayı planlamaktayız Çok önemli bir proje. Ama biz bununla yetinmeyeceğiz. Milli Eğitim kadrosunda bulunan öğretmenlerimize Üniversitemizde lisansüstü programlarını kolaylaştırmak amacındayız. Bu konuda senatodan önemli kararlarda alacağız. Üniversite olarak bizler her türlü desteği öğretmen ve öğrencilerimize vermek istiyoruz. Açılışı yapılan bu atölyelerin öğrencilerimize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” 

Rektör Çalış’ın Konuşmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, TMSF Başkanı Muhiddin Gülal ve Vali Şehmus Günaydın da birer konuşma yaparak açılışı yapılan tasarım beceri atölyelerinin hayırlı olmasını dilediler.

Programa online olarak katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da yaptığı konuşmasında Kayseri’yi tüm illere örnek olarak gösterdiğini söyledi.

Kayseri’deki çabanın, neşenin ve gayretin tüm illerde yükselerek ortaya çıkmasından memnun olacaklarını belirten Bakan Selçuk projeye destek veren tüm kuruluşlara teşekkür etti.

 Konuşmaların ardından Erciyes Anadolu Holding tarafından yapımı tamamlanarak faaliyete geçirilen 79 tasarım beceri atölyesinin açılışı yapıldı.


video için tıklayınız

Üniversitemiz Ortaklığında Yürütülen YİMGEP Kapsamında Yapılan 79 Tasarım Beceri Atölyesinin Açılışı Yapıldı Üniversitemiz Ortaklığında Yürütülen YİMGEP Kapsamında Yapılan 79 Tasarım Beceri Atölyesinin Açılışı Yapıldı Üniversitemiz Ortaklığında Yürütülen YİMGEP Kapsamında Yapılan 79 Tasarım Beceri Atölyesinin Açılışı Yapıldı Üniversitemiz Ortaklığında Yürütülen YİMGEP Kapsamında Yapılan 79 Tasarım Beceri Atölyesinin Açılışı Yapıldı Üniversitemiz Ortaklığında Yürütülen YİMGEP Kapsamında Yapılan 79 Tasarım Beceri Atölyesinin Açılışı Yapıldı Üniversitemiz Ortaklığında Yürütülen YİMGEP Kapsamında Yapılan 79 Tasarım Beceri Atölyesinin Açılışı Yapıldı
Toplam 374 görüntüleme
13 Kasım 2020 Cuma
Duyuru ve Haberler
  1 2 3 4 5  ...   
2015 - 2020 © ERÜ Web İçerik Yönetim Sistemi
ERUDM