Haberler
A+ A-
Üniversitemiz ve KAYÜ Arasında “Eğitimde İşbirliği Protokolü” İmzalandı

Üniversitemiz ile Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) arasında “Eğitimde İşbirliği Protokolü” imzalandı. Protokol çerçevesinde taraflarca uygun görülecek durumlarda eğitim faaliyetlerinde her türlü işbirliği yapılacak.

Erciyes Üniversitesi Senato Salonu’nda gerçekleştirilen protokol imza törenine, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Borlu, Prof. Dr. Recai Kılıç ve Prof. Dr. Mehmet Sıdkı İlkay, Kayseri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun, Erciyes Üniversitesi Genel Sekreteri Öğr. Gör. Murat Yenisu, Kayseri Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Semra Aksoylu ile Erciyes Üniversitesi ve Kayseri Üniversitesi’nin senato üyeleri katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, imza töreninde yaptığı konuşmada, iki üniversitenin kardeş üniversite olduğunu belirtti.

Rektörümüz Çalış, “Kayseri Üniversitemiz ile bir işbirliği protokolü imzalamaktayız. Her iki tarafın uygun görmesi ve üst yönetimin kabul etmesi durumunda her türlü eğitim faaliyetlerinde birlikte çalışmayı arzu ediyoruz. Biliyorsunuz, Kayseri Üniversite bizim kardeşimiz. Ayrımız gayrımız yok. Üniversite öğrencilerimiz ile ilgili her türlü faaliyette inşallah beraber olacağız” dedi.

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa da, bugüne kadar iki üniversitenin iyi diyalog içerisinde olduğunu kaydetti.

Rektör Karamustafa, “Yeni kurulan Kayseri Üniversitesi her zaman Erciyes Üniversitesi’nin desteğine ihtiyaç duyacak. Neticede kamu üniversitesi. Bugüne kadar Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü ile birimlerimiz iyi diyalog içerisinde. İnşallah bunu daha da geliştirerek, bu üniversitenin de bölgemize, ülkemize, iyi hizmet eder konuma gelmesi için elimizden geleni yapacağız. Bu işbirliğinin her iki üniversiteye de hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından  Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış ile Kayseri Üniversitesi Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa işbirliği protokolüne imza attı. Video için tıklayınız
Üniversitemiz ve KAYÜ Arasında “Eğitimde İşbirliği Protokolü” İmzalandı Üniversitemiz ve KAYÜ Arasında “Eğitimde İşbirliği Protokolü” İmzalandı Üniversitemiz ve KAYÜ Arasında “Eğitimde İşbirliği Protokolü” İmzalandı
Toplam 724 görüntüleme
29 Mart 2019 Cuma
Duyuru ve Haberler
11 Haz PerşembePatent Store Açıldı!
  1 2 3 4 5  ...   
2015 - 2020 © ERÜ Web İçerik Yönetim Sistemi
ERUDM