Haberler
A+ A-
Üniversitemizde “5. Uygulamalı Biyokimyada Güncel Konular” Etkinliği Düzenlendi

Üniversitemi z ve Aksaray Üniversitesi tarafından, genç bilim insanlarına yeni ufuklar açan  Uygulamalı Biyokimyada Güncel Konular  başlıklı Lisansüstü Yaz Okulunun beşincisi, Fen Fakültesi Konferans salonunda başlamış olup, GEN-KÖK Araştırma Merkezi toplantı salonunda sona ermiştir.

Fen Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe; Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Kılıç,  Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Öztürk’ün yanı sıra çok sayıda akademisyen katıldı.
Etkinliğin fikir sahibi ve başlatıcısı olan Aksaray Üniversitesi Kimya Bölümü Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Odabaşı yaptığı konuşmasında, üniversite imkanlarını sunarak, bilime ve bilim insanlarına gösterdiği değerli yardımlarından dolayı başta sayın Rektör, Fen Fakültesi Dekanı, GEN-KÖK Araştırma Merkezi Müdürü olmak üzere, Kimya Bölümü Öğretim Üyelerinden, Doç. Dr. Nalan Özdemir, Prof. Dr. Talat Özpozan ve Prof. Dr. Nilgün Kalaycıoğlu Özpozan’a ve ayrıca sosyal etkinlik kapsamında Nevşehir bölgesinin tarihi zenginliklerinin tanıtımında destek veren Nevşehir Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Rektör yardımcısı Sayın Prof. Dr. Fatma Karipcin ve Mühendislik Fakültesi Dekanı sayın Prof. Dr. Aslıhan Karatepe’ye teşekkürlerini sundu.  

Etkinlik Eş-Başkanı Doç. Dr. Nalan Özdemir ise yaptığı konuşmasında, değerli destek ve yardımlarından dolayı, başta Üniversite, Fen Fakültesi ve GEN-KÖK Araştırma Merkezi Yönetimi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Öztürk, etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış da konuşmasında düzenlenen toplantının önemine dikkat çekti.

Rektör Çalış, “Böyle toplantılar çok önemli. Şöyle ki, üniversitelerin birbirini tanıması, beraber çalışmaları çok önemli. Gerçekten üniversitelerin yapması geren bu. Bu vesile ile üniversitemize daha önce gelmeyen arkadaşlarda üniversitemizi tanımış olacaklar. Bizim üniversitemiz araştırma üniversitesi. Biz araştırma üniversitesine çok önem veriyoruz. Elimizden geldiği kadar proje, araştırma, hatta interdisipliner ve çok merkezli araştırma bizim için çok önemli. Bizim üniversitemizdeki tüm araştırma merkezleri, sadece bizim öğretim üyelerimiz, üniversitemiz için değil, tüm üniversiteler ve öğrenciler için kullanılan araştırma merkezleri. Bu araştırma merkezlerinde ortak çalışmalar ve projeler üretilmesi hem bizi, hem de sizleri geliştirecektir” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından panele geçildi. 28 farklı üniversiteden 100 katılımcının bulunduğu etkinlik, biyokimya konusunda akademisyenler tarafından sunumlar ile devam etti.Video için tıklayınız
Üniversitemizde “5. Uygulamalı Biyokimyada Güncel Konular” Etkinliği  Düzenlendi Üniversitemizde “5. Uygulamalı Biyokimyada Güncel Konular” Etkinliği  Düzenlendi Üniversitemizde “5. Uygulamalı Biyokimyada Güncel Konular” Etkinliği  Düzenlendi Üniversitemizde “5. Uygulamalı Biyokimyada Güncel Konular” Etkinliği  Düzenlendi Üniversitemizde “5. Uygulamalı Biyokimyada Güncel Konular” Etkinliği  Düzenlendi Üniversitemizde “5. Uygulamalı Biyokimyada Güncel Konular” Etkinliği  Düzenlendi
Toplam 764 görüntüleme
24 Haziran 2019 Pazartesi
Duyuru ve Haberler
  1 2 3 4 5  ...   
2015 - 2020 © ERÜ Web İçerik Yönetim Sistemi
ERUDM