×
×
HABERLER
Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee, Üniversitemizde
HIZLI ERİŞİM

HABERLER
Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee, Üniversitemizde

Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ve İyi Klinik Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni (İKUM) ziyaret ederek, üniversitemiz tarafından Covid-19’a karşı geliştirilen aşı adayı hakkında bilgiler aldı.

Büyükelçi Won Ik Lee’nin üniversitemizde ilk ziyareti Rektörlük oldu.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Büyükelçi Won Ik Lee ile Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış Erciyes Üniversitesi ile Kore üniversiteleri arasında yapılabilecek eğitim işbirlikleri konusunda fikir alışverişinde bulundu. Büyükelçi Won Ik Lee ERÜ tarafından Covid-19’a karşı geliştirilen aşı adayı hakkında Rektörümüz Çalış’tan bilgiler aldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, yaptığı konuşmasında ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Büyükelçi Won Ik Lee’ye teşekkür etti.

Kore’deki üniversiteler ile işbirliği içerisinde olduklarına dikkat çeken Rektörümüz Çalış, “Önümüzdeki süreçte Kore’deki hem işbirliği içerisinde olduğumuz üniversiteler, hem de diğer üniversiteler ile aramızdaki iş birliğini daha fazla geliştirmek istiyoruz. Özellikle öğrenci değişimi ve araştırma konularında stratejik bir ortaklık içerisinde olmayı istemekteyiz. Bizler için Kore Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalımız bir gurur kaynağı. Ama biz mühendislik ve tıp gibi birçok alanda da Kore ile üniversiteler bağlamında Ar-Ge çalışmaları da yapmak istemekteyiz.” dedi.

ERÜ tarafından Covid-19’a karşı geliştirilen aşı adayı hakkında bilgiler veren Rektörümüz Çalış, Türkiye’nin aşı üretiminde birkaç ülkeden birisi olduğunu belirterek, Türkiye’nin bu başarısına katkı sağlamaktan dolayı Erciyes Üniversitesi olarak gururlu olduklarını sözlerine ekledi.

Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee ise konuşmasında ERÜ Kore Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nın önemli araştırmalar yaptığının altını çizdi.

Erciyes Üniversitesi’nde olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Büyükelçi Won Ik Lee, “ Erciyes Üniversitesi’nde Kore çalışmalarının bir geçmişi var. Uzun yıllardır yapılan bu çalışmalar ile Kore Dili’nin bir geçmişi olması bizler mutlu etmekte. Kore Üniversiteleri ile Erciyes Üniversitesi’nin iş birliği içerisinde olması bizler içinde çok önemli. Kore çalışmalarına verdiğiniz katkılardan dolayı çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Rektörlük ziyaretinin ardından İKUM’u ziyaret eden Büyükelçi Won Ik Lee ve Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, burada Merkez Müdürü Doç. Dr. Zafer Sezer’den ve Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli’den Covid-19’a karşı geliştirilen aşı adayı çalışmalarında gelinen son nokta ve merkezde yürütülen diğer çalışmalar hakkında bilgiler aldı.


16 Nisan 2021 Cuma
Toplam 0 görüntüleme
Diğer Haberler