×
×
HABERLER
Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kitap Bağışında Bulundu
HIZLI ERİŞİM

HABERLER
Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kitap Bağışında Bulundu

Üniversitemiz Adalet Meslek Yüksekokulu tarafından Bünyan Cezaevi’nde bulunan tutuklu ve hükümlüler yararına “Sende Bir Kitap Bağışla Umuda Açılacak Bir Kapıyı Arala” temalı kitap bağış kampanyası düzenlendi. Düzenlenen kampanyaya Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış da kitap bağışında bulunarak destek verdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, Genel Sekreterimiz Murat Yenisu, Hukuk Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Yunus Yoldaş ve Genel Sekreter Yardımcımız Doç. Dr. Mehmet Kasım Özgen Adalet Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret ederek, düzenlenen kitap bağış kampanyası hakkında Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Onur Korkmaz’dan bilgiler aldılar.

Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Onur Korkmaz yaptığı açıklamada düzenlenen kitap bağış kampanyası hakkında bilgiler verdi.

Korkmaz, “29 Mart- 29 Nisan arasında düzenlenecek bu kampanyamızda cezaevlerinde tutuklu ve bükümlüleri topluma kazandırılmalarında ve rehabilite edilmesinde büyük öneme sahip olan eğitim-öğretim hizmetlerine katkıda bulunmak amacıyla kitap bağış kampanyası düzenledik. Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış ve Üniversitemizin hocalarının destekleri ile ciddi kitap sayısına ulaştık. İnşallah kampanyanın bitiminde de ciddi bir kitap sayısına ulaşarak bu kitaplarımızı tutkulu ve hükümlülerimizin kullanabilmeleri için cezaevi kütüphanemize bağışta bulunacağız. Kampanyamızda bizleri yalnız bırakmadığı için Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış’a teşekkür ediyorum” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış ise konuşmasında kampanyayı düzenleyen Adalet Meslek Yüksekokulu akademik ve idari personeline teşekkür etti.

Kampanyanın önemine dikkat çeken Rektörümüz Çalış, “Erciyes Üniversitesi olarak Adalet Meslek Yüksekokulu nezdinde bir kitap bağışı kampanyası başlattık. Özellikle toplanan kitapların cezaevlerimizdeki hükümlü ve tutukluların kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmeleri için önemli katkı olacaktır. Ben böyle anlamlı ve önemli bir kampanyanın düzenlenmesinde emeği geçen Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürümüze ve ekibine teşekkür ederim” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış kampanyaya kitap bağışında bulunarak destek verdi.
13 Nisan 2021 Salı
Toplam 0 görüntüleme
Diğer Haberler