×
×
HABERLER
Üniversitemizde 7. Erciyes Pediatri Kış Kongresi Düzenlendi
HIZLI ERİŞİM

HABERLER
Üniversitemizde 7. Erciyes Pediatri Kış Kongresi Düzenlendi

Üniversitemiz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından 7. Erciyes Pediatri Akademisi Kış Kongresi gerçekleştirildi.

Çevrimiçi olarak düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Duran Arslan, kongrenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı hakkında bilgiler verdi.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Murat Borlu etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, kongrenin önemine dikkat çekti.

Düzenlenen kongrede başarılı bir bilgi paylaşımının yapılacağını belirten Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Murat Borlu, “50 yılı aşkın süredir geleneği olan ve mensubu olmaktan gurur duyduğum Tıp Fakültemizin önemli anabilim dallarından birisi olan tüm pediatri hocalarımızın hepsine teşekkür ediyorum. Erciyes üniversitemiz araştırma üniversitesi olarak önemli bir yer edinmiş durumdadır. Bu önemli yer edinmemizde de özellikle Pediatri Anabilim Dalımızın önemli bir görevi olduğunu ve halende araştırma üniversitesi kimliğimize katkı veren anabilim dallarından birisi olduğunu da belirtmek isterim” dedi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hızır Yakup Akyıldız’da konuşmasında “7. Erciyes Pediatri Akademisi Kış Kongresi hepimizin malumu olduğu üzere içerisinde bulunduğumuz pandemi şartları nedeniyle bu yıl çevrimiçi olarak gerçekleştirmekteyiz. Bu önemli kongrenin ev sahibi olarak gönül isterdi ki, her yıl olduğu gibi bu yılda sizleri üniversitemizde misafir edelim, lakin yaşanılan bu süreçte sizler ile uzaktan da olsa bir araya gelmenin mutluluğunu yaşamaktayız” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından etkinlik, akademik sunumlar ile devam etti.

Etkinlikte ayrıca ERÜ Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli, “Covid-19 Aşısı Erciyes Üniversitesi Deneyimi”, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Akova “Erişkin Aşılamasında Güncel Durum”, Bilim Kurulu Üyesi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara da “Çocuklar için Covid-19 Aşıları ve Aşı Çalışmaları” konularında birer sunum gerçekleştirdiler.Etkinlikte ayrıca ERÜ Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli, “Covid-19 Aşısı Erciyes Üniversitesi Deneyimi”, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Akova “Erişkin Aşılamasında Güncel Durum”, Bilim Kurulu Üyesi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara da “Çocuklar için Covid-19 Aşıları ve Aşı Çalışmaları” konularında birer sunum gerçekleştirdiler.


29 Mart 2021 Pazartesi
Toplam 0 görüntüleme
Diğer Haberler