×
×
HABERLER
TÜSEB Heyetinden Üniversitemize Ziyaret
HIZLI ERİŞİM

HABERLER
TÜSEB Heyetinden Üniversitemize Ziyaret

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan ve beraberindeki bazı yönetim kurulu üyeleri Üniversitemizi ziyaret ettiler.

TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan ve beraberinde TÜSEB Başkan Yardımcısı ve TÜSEB Türkiye Biyoteknoloji Enstitüsü Başkanı Doç. Dr. Rabia Çakır Koç, TÜSEB Türkiye Aşı Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Ateş Kara, TÜSEB Türkiye Kanser Enstitüsü Başkanı Doç. Dr. Burcu Yücel, TÜSEB Türkiye Sağlık Veri Araştırmaları ve Yapay Zekâ Uygulamaları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Songül Varlı, TÜSEB Proje Yönetimi ve Destek Daire Başkanı Batuhan Yeşilyurt ve TÜSEB Türkiye Aşı Enstitüsü’nden, Prof. Dr. Sevda Şenel TÜSEB ile Üniversitemiz arasında bilimsel ve teknik konularda olası işbirliklerini geliştirmek amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdiler.

TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan ve beraberindeki heyet Üniversitemizi ziyaretlerinde ilk olarak Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış’ı makamında ziyaret ettiler.

Üniversitemiz ve TÜSEB arasında hayata geçirilebilecek projeler hakkında görüş alışverişinde bulunulduğu ziyarette konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan ve yönetim kuruluna teşekkür etti.

Rektörlük ziyaretinin ardından TÜSEB Heyeti Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Recai Kılıç eşliğinde Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi İnşaatı, İlaç Uygulama ve Araştırma Merkezi, Genom ve Kök Hücre Merkezi, İyi Klinik Uygulama ve Araştırma Merkezi, Yapay Zekâ ve Büyük Veri Uygulama ve Araştırma Merkezi, Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni ziyaret ederek burada yürütülen çalışmalar hakkında merkez müdürlerinden bilgiler aldılar.

TÜSEB Heyeti Üniversitemiz temasları kapsamında ise son ziyaretlerini Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne gerçekleştirdiler.

Burada Merkez Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ile görüşen heyet Üniversitemiz tarafından TÜSEB desteği ile covid-19’a karşı geliştirilen yerli aşı TURKOVAC ve çalışmaları devam eden Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığına yönelik geliştirilen aşı hakkında bilgiler aldılar.18 Mayıs 2022 Çarşamba
Toplam 0 görüntüleme
Diğer Haberler