×
×
Erciyes Üniversitesi Kampüs ve Öğrencimiz

Destek ve Burslar
HIZLI ERİŞİM

KARŞILIKSIZ KYK BURSLARI

KYK tarafından Üniversitemize tahsis edilen kontenjanlar yıllar itibariyle farklılıklar göstermekte olup gelen kontenjanlar öğrenci sayılarına göre Fakülte ve Yüksekokullara dağıtılmaktadır. Öğrenci başvuruları söz konusu kontenjanlar kadar Fakülte ve Yüksekokul Burs Komisyonlarınca değerlendirildikten sonra Rektörlüğümüzce Kredi Yurtlar Kurumuna gönderilmektedir. KYK tarafından yapılan incelemeler sonucunda beyanları doğru olan öğrencilerimize burs tahsis edilmekte olup , durumu uygun olmayan öğrencilerimize geri ödemeli kredi verilmektedir. Burs sonuçları her yılın Aralık ayında Kredi Yurtlar Kurumu Web sayfasında ilan edilmektedir. Burslar 12 ay süreli olup, Erciyes Üniversitesi Burs Yönergesinin ilgili maddelerince öğrencinin cezalı durumları veya devamsızlık nedeniyle sınıfta kalmamaları halinde , Eğitim-Öğretim süresi sonuna kadar devam etmektedir.

ÖZEL BURSLAR

Üniversitemizin girişimleriyle çeşitli kuruluş ve kişiler tarafından öğrencilerimize burs verilmektedir. Burs vermek isteyen hayırseverlerle öğrenciler karşılıklı buluşturularak burs almaları sağlanmaktadır. Hayırseverler verdikleri bursları direk olarak öğrencilerin hesap numaralarına yatırmaktadırlar. Çeşitli Vakıflarca verilen özel bursların duyuruları Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz Burs Ofisince yapılmaktadır. Ayrıca kendi bünyelerinde özel burslar veren Fakülte ve Yüksekokullarımız bulunmaktadır.

Diğer Kurum ve Kuruluşlarının Burs Duyuruları

ÖĞRENCİ YARDIM MERKEZİ

Erciyes Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde 2004 yılında kurularak faaliyete geçen Öğrenci Sosyal Yardımlaşma Merkezi, 26.12.2014 tarihi itibariyle açık mağaza ve barkotlu sisteme geçmiş olup, Sabah 08.30-12.00 öğle 13.30-17.00 saatleri arasında ihtiyaç sahibi öğrencilerimize hizmet vermeye başlamıştır. Giyim Merkezimize gerçek veya tüzel kişilerden hiç kullanılmamış veya kullanılabilir temiz kıyafetler bağış olarak kabul edilmektedir. Öğrencilerimiz her Bahar-Güz dönemi olmak üzere, yılda iki defa beşer parça giyim eşyası alabilirler. Giyim Merkezimiz yukarıda belirtilen saatlerde devamlı açık olup, öğrencilerimizin yardımdan faydalanabilmeleri için öğrenci kimlikleriyle başvurmaları yeterli olacaktır.

İLETİŞİM ADRESİ:

Erciyes Üniversitesi Kampüsü Yenidoğan Mahallesi Ahmet El Biruni Caddesi No:87
Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü (Edebiyat Fakültesi Yanı)
E-Mail: ekeskinkilic@erciyes.edu.tr
Telefon:0(352) 207 66 66 (10758) (10761)