×
×
Sosyal İmkanlar
HIZLI ERİŞİM

AKADEMİK BAŞARILAR

Sosyal İmkanlar Üniversitemizin önde gelen amaçlarından birisi de, öğrenim gören öğrencilerin ders dışı zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak, güzel sanatlara yönelik etkinlikler düzenleyerek onların bu etkinliklere katılmalarını temin etmektir. Aynı zamanda bu tür katılımların eğitimin bir parçası olduğuna inanılmaktadır. Öğrenciler için Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Pop ve Rock Konserleri, Halk Oyunları, Tiyatro ve benzeri alanlarda yeteneklerine göre etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinlikler genelde öğrenci kulüpleri aracılığı ile yapılmaktadır. Ayrıca çeşitli kulüplerin aktiviteleri arasında, Satranç Turnuvası, Perşembe Sineması, Kuş Gözlem Gezileri, Bilişim Haftası etkinlikleri de bulunmaktadır. Üniversitemizce belirli gün ve haftalarda sempozyum, panel, konferans, sergi gerçekleştirilmekte, piknik turizm ve eğitim amaçlı gezilerin yanı sıra her yıl Nevruz Bayramı Şenlikleri, Tiyatro Festivali, Kayseri Kültür ve Sanat Haftası, Bahar Şenliği ve Yaz Kampları düzenlenmektedir.

Spor Şenliği ve Bahar Şenliği oldukça yoğun geçmekte, ünlü sanatçıların konserleri, konferanslar ve panellerle dolu bir hafta yaşanmaktadır. Ayrıca, üniversiteler arası tiyatro festivali düzenlenmekte, çeşitli üniversitelerin tiyatro grupları ile ünlü tiyatro sanatçılarının oyun ve söyleşilerinin yer aldığı zengin bir program sergilenmektedir. Avrupa Topluluğu Kulübü öğrencileri uluslar arası kış festivalini düzenli olarak organize etmektedir. Senfoni ve Oda Orkestraları, çeşitli üniversitelerin ve kuruluşların müzik ve tiyatro gruplarının yanı sıra öğrenci topluluklarının dinletileri, ünlü sanatçıların özel gösterileri yapılan etkinliklerden bazılarıdır. Üniversitemizin çeşitli fakülte, yüksekokul ve enstitülerinde kültürel ve bilimsel amaçlı dergiler yayınlanmaktadır. Düzenlenen konferanslar, sempozyumlar, paneller ve seminerler bir kitap halinde okuyucuların hizmetine sunulmaktadır.

Sadece Türk siyasî ve askerî tarihinde değil, dünya tarihi üzerinde de büyük önem taşıyan ve izdüşümleri bulunan Balkan Savaşları ile Çanakkale Savaşlarının üniversitemiz gençliğince daha iyi anlaşılması ve Milli Mücadele Ruhu'nu gençlerimize verilebilmesi için, 1999 yılından itibaren her yıl düzenli olarak Bursa, Çanakkale, Edirne ve Ankara illerine turlar düzenlenmektedir.Sosyal İmkanlar

Kayserili hayırsever iş adamı Sakıp SABANCI tarafında yaptırılarak Üniversitemize bağışlanan merkez, 1986 yılından beri hizmet vermektedir. Üniversitemizde düzenlenen sosyal ve kültürel faaliyetlerin merkezi konumundaki binada kongre salonu, sergi salonu ve kafeterya salonu bulunmaktadır.

Kongre Salonu:

Üniversitemizde düzenlenen konferans, panel, sempozyum, kongre, tiyatro, ve konserler yapılmaktadır. Bu tür faaliyetlerin sağlık bir şekilde yürütülebilmesi için gerekli profesyonel ses ve ışık düzeni, çift projeksiyon cihazı ve perdesi, 2 adet sahne perdesi, DVD oynatıcı, VHS Kaset Çalar mevcut olup, salonumuzda toplam 424 kişilik koltuk kapasitesi vardır.

Sergi Salonu:

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi ile Güzel Sanatlar Bölümü'nde çalışmalarını sürdüren öğretim elemanı ve öğrencilerin eserleri ile üniversitemiz dışından gelen sanatçıların çalışmaları sergilenmektedir. Bütün bir yıl boyunca sanat çalışmalarına ev sahipliği yapan salonumuz 450 metrekare alana sahip olup, 70 pano alabilecek kapasitededir. Deneme    

Erciyes Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı faaliyet gösteren Talas Konukevi Kayserinin en güzel ilçelerinde biri olan Talas ilçesinde bulunmaktadır. Yıl boyunca faaliyet gösteren tesisimiz hem yurt içinden hem de yurt dışında çok sayıda misafir ağırlamaktadır. Erciyes Üniversitesi personeli, öğrencisi ve diğer kamu kuruluşlarında görevli misafirlere sıcak bir ortamda konaklama imkânı sunmaktadır. Ayrıca yaz döneminde açık alana kurulan ve bahçesinde 150 kişinin yemek yiyebileceği tesis de çocuklar için de oyun parkı bulunmaktadır.

Tesisimiz aktif olarak 2 bloktan oluşmaktadır.2. Blok 15 oda (2’si süit-13 normal) 33 kişi, 3. Blok 4 adet butik oda 15 kişi kapasite ile çalışmaktadır. Toplamda 48 kişiye kadar konaklama ve kahvaltı hizmeti vermektedir.

Erciyes Üniversitesinin incisi olan bu tesisimizde siz değerli misafirleri ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Adres: Yukarı mah. Atatürk Bulvarı Talas Konukevi Talas /KAYSERİ Tel: 0 352 437 01 87