Haberler
A+ A-
Erciyes Üniversitesi ile Belarus Devlet Üniversitesi Arasında “Akademik İşbirliği Protokolü” İmzalandı
Erciyes Üniversitesi ile Belarus Devlet Üniversitesi arasında çeşitli alanlarda akademik işbirliğini içeren protokol imzalandı. Belarus’un başkenti Minsk’te bulunan Belarus Devlet Üniversitesi ile gerçekleştirilen işbirliği protokolüne, Belarus Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Andrei D. Karol ile Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven imza attı.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kemal Apalak ile Edebiyat Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevinç Üçgül, bir dizi ziyaret ve eğitim işbirliği görüşmelerinde bulunmak üzere Belarus’un başkenti Minsk’e gitti.

3 gün süren ziyaretin ilk gününde Rektör Muhammet Güven başkanlığındaki Erciyes Üniversitesi heyeti, T.C. Belarus Minsk Büyükelçisi Kezban Nilvana Darama’yı makamında ziyaret etti.

Büyükelçilik ziyaretinde Rektör Güven ile Büyükelçi Darama, Belarus’ta lisans, yüksek lisans ve doktora yapan Türk öğrencilerinin durumları ile ilgili görüşmelerde bulundu. Ayrıca ziyarette Erciyes Üniversitesi’nin bu konuda yükleneceği görevler konuşuldu.

Rektör Güven, görüşmede, Belarus Devlet Üniversitesi ile Erciyes Üniversitesi arasında imzalanmasına karar verilen akademik işbirliği protokolü hakkında Büyükelçi Darama’ya bilgiler verdi.

Büyükelçilik ziyaretinin ardından, Araştırma Müdür Yardımcısı Sergey Ponzyak, Çevresel Sağlık Fakültesi Dekanı Igor Buchenkov, Çevre İzleme Fakültesi Dekanı Vladislav Zhuravkov, İleri Eğitim ve Yenileme Eğitimi Fakültesi Dekanı Vladimir Putik, Uluslararası İlişkiler Birimi Başkanı Helen Alexeichik, Uluslararası İlişkiler Tercümanı Anatoli Rakhmankovich, Çevre İzleme ve Yönetimi Daire Başkanı Sergey Golovatiy, Akademik İlişkiler Dekan Yardımcısı Vladimir Kapitsa ve Dilbilimi Disiplini ve Kültürlerarası İletişim Başkanı Natalya Dovgulevich’den oluşan Belarus Devlet Üniversitesi heyeti ile Erciyes Üniversitesi heyeti, işbirliği protokolüne yönelik ön görüşmelerde bulundu.

Ardından Erciyes Üniversitesi heyeti, Belarus Üniversitesi’nin Çevresel Sağlık Fakültesi, Çevre İzleme ve Yönetimi Fakültesi, İleri Düzey Eğitim Fakültesi ile Enstitü Laboratuvarlarını ziyaret etti.

İkinci gün ise Belarus Devlet Üniversitesi Rektörlüğüne geçen Erciyes Üniversitesi heyeti, rektörlük binasında Rektör, Baş Rektör Yardımcısı, Araştırmadan Sorumlu Başkan ve Uluslararası İlişkiler Başkanı ile yaptıkları görüşmede karşılıklı iyi niyetlerde bulunurken, akademik işbirliği yapılacak muhtemel alanlar üzerinde görüşüldü. Görüşmede birlikte araştırma yapılacak alanların ve projelerin belirlenmesi ve üniversitelerce belirlenecek uzman araştırma gruplarının üniversitelerin ilgili birimlerine yapacağı ziyaretler hususunda görüş birliğine varıldı.

Ziyaretin son gününde Belarus Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Andrei D. Karol ile Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, iki üniversitenin çeşitli alanlarda akademik işbirliğini içeren protokole imza attı.

Erciyes Üniversitesi heyeti Belarus programı kapsamında, ayrıca, Minsk’te farklı alanlarda öğrenim gören Türk öğrencilerle bir araya gelerek yemekli sohbet toplantısı yaptı.

Belarus Devlet Üniversitesi'nin web sitesinde yer alan protokol haberini görmek için tıklayınız

Rektörümüz Muhammet Güven'in Belarus ziyareti hakkında Belarus basınında yer alan bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

• 1. haber linki için tıklayınız
• 2. haber linki için tıklayınız
• 3. haber linki için tıklayınız
• 4. haber linki için tıklayınız
• 5. haber linki için tıklayınız
• 6. haber linki için tıklayınız

Erciyes Üniversitesi ile Belarus Devlet Üniversitesi Arasında “Akademik İşbirliği Protokolü” İmzalandı Erciyes Üniversitesi ile Belarus Devlet Üniversitesi Arasında “Akademik İşbirliği Protokolü” İmzalandı Erciyes Üniversitesi ile Belarus Devlet Üniversitesi Arasında “Akademik İşbirliği Protokolü” İmzalandı Erciyes Üniversitesi ile Belarus Devlet Üniversitesi Arasında “Akademik İşbirliği Protokolü” İmzalandı Erciyes Üniversitesi ile Belarus Devlet Üniversitesi Arasında “Akademik İşbirliği Protokolü” İmzalandı Erciyes Üniversitesi ile Belarus Devlet Üniversitesi Arasında “Akademik İşbirliği Protokolü” İmzalandı Erciyes Üniversitesi ile Belarus Devlet Üniversitesi Arasında “Akademik İşbirliği Protokolü” İmzalandı Erciyes Üniversitesi ile Belarus Devlet Üniversitesi Arasında “Akademik İşbirliği Protokolü” İmzalandı Erciyes Üniversitesi ile Belarus Devlet Üniversitesi Arasında “Akademik İşbirliği Protokolü” İmzalandı Erciyes Üniversitesi ile Belarus Devlet Üniversitesi Arasında “Akademik İşbirliği Protokolü” İmzalandı Erciyes Üniversitesi ile Belarus Devlet Üniversitesi Arasında “Akademik İşbirliği Protokolü” İmzalandı
Toplam 1767 görüntüleme
27 Ekim 2017 Cuma
Duyuru ve Haberler
  1 2 3 4 5  ...   
2015 - 2019 © ERÜ Web İçerik Yönetim Sistemi
ERUDM