Duyurular
A+ A-
Staj Seferberliği Programı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofis Başkanlığı ve üniversitelerin kariyer merkezleri vasıtasıyla öğrencilerin kamu ve özel sektör kurum ve kuruşları ile bir araya gelmesi ve istihdam imkanlarını arttırmak amacıyla ulusal ve uluslararası düzeyde Hazine ve Maliye Bakanlığının desteği ve tüm bakanlıkları/özel sektörden gönüllü iş verenleri iş birliği ile üniversite öğrencilerine yönelik “Staj Seferberliği” programı hazırlanmıştır.

İlgili staj programını örgün eğitim veren lisans programlarından son sınıfa geçen ve not ortalaması 2 ve üzeri olan tüm öğrenciler başvuru yapabileceklerdir. Staj programına başvuran adayların değerlendirilmesi Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofis Başkanlığı tarafından yapılacak ve öğrencilerden puanlama için kullanılacak bazı bilgi ve belgeleri Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı sistemine yüklemeleri istenecektir.  Söz konusu belgelerin doğruluğunu Kariyer Merkezimiz çevrimiçi olarak 27 Temmuz 2020 ile 09 Ağustos 2020 tarihleri arasında kontrol ve tasdik edecektir.

Staj programına katılmaya hak kazanan tüm öğrencilerin stajları “Zorunlu Staj” statüsünde değerlendirilip, staj yapan öğrencilerin yaptıkları stajdan dolayı kanuni iş ve işlemleri Sosyal Güvenlik Kurumuna ve gerekli birimlere üniversitemiz tarafından yapılacaktır. Staj Seferberliği programı ile ilgili detaylı bilgi almak için yetenekkapisi.org  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Staj Seferberliği programı bilgilendirme videosu için tıklayınız. 

Toplam 1693 görüntüleme
29 Temmuz 2020 Çarşamba
Duyuru ve Haberler
  1 2 3 4 5  ...   
2015 - 2020 © ERÜ Web İçerik Yönetim Sistemi
ERUDM