×
×
HABERLER
"Bozkırın Ruhu” 2. Açık Hava Heykel Yarışması Sonuçlandı
HIZLI ERİŞİM

HABERLER
"Bozkırın Ruhu” 2. Açık Hava Heykel Yarışması Sonuçlandı
Üniversitemiz Rektörlük Güzel Sanatlar Bölüm Başkanlığı ve Anka Vakfı işbirliği ile düzenlenen, 2. Açık Hava Heykel Yarışması sonuçlandı.

Rektörlük Güzel Sanatlar Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Nihal Şengün ile Anka Vakfı Başkanı Candan Turhan’ın Yürütme Kurulu üyeliği yaptığı Anka Vakfı 2. Açık Hava Heykel Yarışması sonuçlandı. Yarışma Değerlendirme Kurulunda ise; Candan Turhan ( Anka Vakfı Başkanı), Deniz Aslan ( Mimar),Fazıl Akdağ ( Mimar), Maged Zaky Hassan ( Seramik Sanatçısı- Akademisyen), Mahmut Karatoprak (Ressam), Ozan Ünal( Heykeltıraş), Pınar Baklan(Seramik Sanatçısı- Akademisyen), Sedat Çamlıklı (Heykeltıraş), Sevim Aslan ( Restorasyon Mimarı) yer aldı.
 
Bu yıl ki teması, doğa, tarım ve insan olarak belirlenen yarışmada dereceye giren eserler 07 Eylül 2020 tarihinde Bünyan’da Anka Vakfı Genel Merkez ofisinin önündeki açık alanda sergilendi.

Düzenlenme amacı Kültür-sanat alanın kurak kalmış bozkır kuşağında sanatı ve sanatın gündelik yaşamın içindeki varoluşunu desteklemek; doğa ve tarımın insanla ve sanatla, bireyle ve yaratıcılıkla bağlantısını vurgulamak; genç sanatçıları doğa, tarım, sürdürülebilirlik alanında düşünmeye teşvik etmek ve sanat alanında yetenekli ve yaratıcı kişileri özendirmek olan yarışmada dereceye giren eserler şöyle:

Birincilik ödülü: Büşra Kara- Eser Adı: Fatma; ikincilik ödülü: Kemal İçden-Eser Adı: Yağmur Duası; üçüncülük ödülü: Cenan Aktaş -Eser Adı: İnsan ve Doğa; Mansiyon: Ahmet Ulutaş-Eser Adı: Yıkım; Mansiyon: Şirvan Güngörmez-Eser Adı: Ekilmemiş Topraklar; Jüri Teşvik Ödülü: Ahmet Önder Demir-Eser Adı: Çığın Çığ

Yarışma Sonuç Linki için tıklayınız


22 Eylül 2020 Salı
Toplam 0 görüntüleme
DİĞER HABERLER