×
×
HABERLER
Turkuaz Seramik Tarafından Üniversitemiz Tıp Fakültesi Hastaneleri’ne Bağışlanan Sağlık Cihazı için Protokol İmzalandı
HIZLI ERİŞİM

HABERLER
Turkuaz Seramik Tarafından Üniversitemiz Tıp Fakültesi Hastaneleri’ne Bağışlanan Sağlık Cihazı için Protokol İmzalandı

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde Turkuaz Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından vatandaşların hizmetine sunulmak üzere Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’ne bağışlanan “Canon Monoplan Angio Sistemi Alphenix Sky” ve “Canon Ultrasonografi Aplio A” cihazı için protokol imzalandı.

“Burada olmaktan, bu konuşmaları yapmaktan hepimiz iftihar ediyoruz”

İmza törenine katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Herhalde bu memlekette yaşayıp da, bu toprakların çocuğu olup da bu konuşmalardan iftihar etmeyen biri yoktur. Bir yandan hayırseverlerimiz, bir yandan Üniversitedeki hocalarımız şevk ile bu işe devam ediyor. Birbirlerini destekleyen, birbirlerini tamamlayan bir yapıda bu işi cenabı Allah sonuna kadar devam ettirsin. Bu toplumda, ticaret ön plandadır, alışveriş ön plandadır ama geri plandaki, özündeki bu güzelliği, bu iyiliği, bu cömertliği bu insanlığı, Allah bütün toplumlara nasip etsin diye dua ediyoruz. Burada olmaktan, bu konuşmaları yapmaktan hepimiz iftihar ediyoruz. ‘Geldiğimizde inşallah başka bir protokole imza atalım’ deniyor. Cenabı Allah buyuruyor ya ‘Sonsuz imanınız var, şükrederseniz artırırım, verirseniz daha fazla veririm’. Allah bereketini artırsın. Bu vesileyle hem Baktır, hem de Özkaya ailesine çok teşekkür ediyoruz. Allah kendilerinden razı olsun. İşlerine de bereket versin ki, bu güzel işler yapılsın. Değerli hocalarımız da burada kendilerini geliştirerek topluma hizmet etsinler. Cenab-ı Hak ellerinden şifa dağıtsın. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

“Aynı anda 4 - 5 kalp operasyonunu devam ettirecek bir sürece geçmiş bulunuyoruz”

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, “Bugün o kadar mutlu ve gururluyuz ki, Üniversitemize sağlanan bu destekler gerçekten bizi çok güçlü kılmakta. Anjiyografi cihazlarımıza 7 - 8 ay önce bir ilave yapmıştık. Şimdi ikincisinin protokolünü sizlerle birlikte imzalamak için burada bulunuyoruz. Katkılarından ve desteğinden dolayı Turkuaz Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Özkaya’ya çok teşekkür ediyorum. Üniversitemizde sağlık hizmetlerinin daha seri bir şekilde ilerletilmesinde bize sağlamış olduğu bu destekler çok kıymetli. Yoğun hasta talebini rahatlıkla karşılayacağımız, aynı anda 4 - 5 kalp operasyonunu devam ettirecek bir sürece geçmiş bulunuyoruz. Bunlar bizler için çok önemli. Çünkü Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanemiz yalnızca şehrimize değil, bölgemize hizmet eden bir hastanedir. Bu hastanemiz sağlık konusunda vatandaşlarımıza destek vermesinin yanında tıp dünyasına değerli bilim insanları da yetiştirmektedir. Özellikle tıp fakültesi öğrencilerimizi yetiştirmesi ve ARGE boyutunda da çok değerli bulguları bütün insanlığa hediye etmesi de önemli başlıklar arasında yer almaktadır” dedi.

“Ankara’nın doğusunda robotik cerrahi sistemine sahip tek Üniversite hastanesi olmamız takdire şayandır”

Yapay zekâ boyutunun Üniversitemizde yalnızca sağlık alanında değil, mühendislik alanında da aktif bir şekilde kullanıldığına dikkati çeken Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, “19 fakültemiz, bir yüksekokulumuz ve bir meslek yüksekokulumuz ile etkin faaliyetlerine devam eden bir kurumuz. Mahcup olmadan, bu hizmetlerimizi artırarak devam ettirmek istiyoruz. Şehrimize, sanayimize lokomotif olarak bu görevi devam ettirmekten yanayız. Ülkemize ve insanlığa önemli katkılar sağlayan, katma değeri olan ÜRGE faaliyetlerini de kendine hedef edinmiş bir Üniversite olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ben katkılarından dolayı yeniden Demiryaka Holding’e teşekkürlerimi iletiyorum. Ankara’nın doğusunda robotik cerrahi sistemine sahip tek üniversite hastanesi olmamız takdire şayandır. Bu nedenle Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Baktır’a teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

“Milyonlarca insanın hayatına dokunan bu cihazların bağışlanması bizleri de çok mutlu ediyor”

Hayırsever iş insanı Abidin Özkaya ise “Biz Üniversitemizi, Kayserimizi, Ülkemizi seviyoruz. Biz bu topraklarda kazandık, bu topraklarda da son nefesimizi verene kadar, elimizden geleni yapacağız. Erciyes Üniversitesi’nin bu tür cihazların hakkını, hem öğretim kadrosu ile hem de son dönemlerde gelişmişlik sırasında, Türkiye’deki araştırma Üniversiteleri arasında 8. sırada olması ile vermesi, bizleri hem motive ediyor hem gurur veriyor, hem de içimizde bir coşku oluyor. Çünkü kendi evladımız gibi… Kendi toprağımızın öğretim üyeleri ve Rektörümüz ile abi - kardeş ilişkisi içerisinde ilişkilerimizi devam ettiriyoruz. Böyle milyonlarca insana, insan hayatına ve sağlığına dokunuş yapan bu cihazların alınması, buralara bağışlanması bizleri de çok mutlu ediyor. Yönetim kurulu başkanı benim ama gerçek başkanımız Abdurrahman Bey. Onun katkısı, diğer ortaklarımızın katkısı, bir nevi oy birliği ile bu tür şeyler bizim ailemizden geçiyor. Ondan dolayı da ben çok mutlu oluyorum. Hatta kendilerine bazen sorduğumda ‘Bunları sormana ne gerek var. Bu hayır işi, sen ne dersen o olsun’ diyorlar. Cihazımızın alımını yaptık. Zaten bu tür alımları yaparken bana işin en kolay kısmı olan parasını ödemek ve pazarlığını yapmak düşüyor. Bir bereket oluyor bu işlerde. Nasıl ödendiğini de çoğu kez bilmiyoruz. Bu süreçte ben sayın Rektörüme, Başhekim ve Başhekim yardımcılarına, öğretim üyelerine ve özellikle bu Dr. Güven Hocam’a teşekkür ediyorum. Çünkü sürecin yürütülmesinde Yusuf Bey ile birlikte olayın teknik kısmını o götürdü. Ben akşam altıda, yedide burada çalıştıklarını biliyorum. Kendilerine tekrar teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 
Konuşmaların ardından protokol imzalandı. 29 Aralık 2023 Cuma
Toplam 0 görüntüleme
DİĞER HABERLER