×
×
HABERLER
Üniversitemiz Edebiyat Fakültesi’nde Mezuniyet Coşkusu Yaşandı
HIZLI ERİŞİM

HABERLER
Üniversitemiz Edebiyat Fakültesi’nde Mezuniyet Coşkusu Yaşandı

Üniversitemiz Edebiyat Fakültesi 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı 36. Dönem mezunlarını verdi. Program kapsamında 14 bölümden 759 öğrenci mezun oldu. 

Erciyes Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hakan Aydın, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özen Tok, akademisyenler, öğrenciler ve aileler katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törende konuşan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hakan Aydın, mezun öğrencileri tebrik etti. 

Prof. Dr. Aydın, şunları kaydetti: “Sevgili Öğrenciler, mezuniyet törenleri sevincin ve hüznün bir arada yaşandığı ender anlardan biridir. Sizlerden ayrılmanın hüznü ile sizleri donanımlı bir şekilde hayata uğurlamanın sevincini bir arada yaşıyoruz. İyi bir üniversiteden, bir araştırma üniversitesinden mezun oluyorsunuz. Fakat kişisel ve mesleki gelişiminizi üniversite yıllarıyla sınırlamayın. Birer hayat boyu öğrenme neferi olun. Yalnız abur-cubur bilgilerle beslenerek obez bir ruha da sahip olmayın. Genç liderler olarak, aldığınız eğitim ışığında, insanımızın ve nihayetinde toplumumuzun iyiliğine ve gelişmesine katkıda bulunma sorumlu olduğunuzu daima hatırlayın, Bunu bir görev bilinciyle yerine getirmeye özen gösterin. Sorunun değil, çözümün bir parçası olun. Asla doğruluktan ayrılmayın. Kendiniz, sizleri yetiştiren anne-babalarınız, ülkeniz ve milletiniz için yararlı işler yapmaya özen gösterin. Daima iyiliği yüceltin, insani, kültürel ve etik değerlere bağlı kalın, kendinizi birer iyilik aktivisti olarak görün. Kendiniz için istemediğinizi, başkası için de istemeyin! Bulunduğunuz, görev yaptığınız ortamlarda Fakültenizi ve Üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmenin gayreti içinde olun. Fakültenizle iletişiminizi mezuniyet sonrasında da aynı şekilde sürdürün. Mezun öğrencilerimize yönelik çalışma ve uygulamalarımıza dâhil olmaya özen gösterin. Her şeyden önce mezun bilgi sistemimize kayıt olun. Bizlerin her daim sizlerin yanında olduğunu unutmayın!” 

Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özen Tok’da yaptığı konuşmada “Sevgili gençler eğitim hayatınızda önemli bir yere sahip olan lisans eğitiminizi tamamlamış oldunuz. Sizleri mezun ederek uğurlarken, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, ‘Vatanını en çok seven, işini en iyi yapandır’ sözüyle hareket etmeniz, milli değerlere sahip çıkan bireyler olmanız temennisiyle mezuniyetinizi tekrar tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından fakülte birincisi Kore Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Öğrencisi Ayşe Dağlı, mezuniyet kütüğüne plaket çaktı. 

Mezuniyet töreni öğrencilere diplomalarının verilmesinin ardından sona erdi.

09 Temmuz 2024 Salı
Toplam 0 görüntüleme
DİĞER HABERLER