×
×
HABERLER
Üniversitemiz Patent Tescil Başvurusu’nda İlk 4’te Yerini Aldı
HIZLI ERİŞİM

HABERLER
Üniversitemiz Patent Tescil Başvurusu’nda İlk 4’te Yerini Aldı

PatentEffect tarafından 'Türkiye'nin Patent Raporu 2023’ verileri açıklandı. Açıklanan verilere göre, Türkiye (TR) Patent Tescil Şampiyonu Üniversiteleri sıralamasında Üniversitemiz 4. Sırada yer aldı.

Üniversite olarak, Erciyes Teknopark tarafından yürütülen patent başvuruları sonucunda, 2023 yılının Türkiye (TR) Patent Tescil Şampiyonu Üniversiteleri sıralamasında 4. Sırada yer aldık.

Bunun yanı sıra da Üniversitemiz Türkiye (TR) Patent Başvuru Şampiyonu Üniversiteleri sıralamasında 5. Sırada ve Uluslararası Patent Başvuruları’nın (PCT) Şampiyonu Üniversiteler Sıralamasında 4. Sırada yer aldık.

Konu hakkında açıklamada bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Altun, üniversite- sanayi işbirliği ve Sınai Mülkiyet Haklarına önem verildiğine dikkat çekti.

Üniversitemiz bünyesinde bir çok sektör dahil olmak üzere patent çalışmaları olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Altun, açıklanan sonuçların gurur verici olduğunu ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Altun, son olarak ise, Üniversitemizin başarı grafiğinin her alanda daha da ileriye taşınacağını belirtti.


02 Mayıs 2024 Perşembe
Toplam 0 görüntüleme
DİĞER HABERLER