×
×
HABERLER
Üniversitemize Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Ödül
HIZLI ERİŞİM

HABERLER
Üniversitemize Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Ödül

Üniversitesitemiz tarafından COVID-19’a karşı geliştirilen, Sağlık Bakanlığı ve TÜSEB desteğiyle Faz-3 çalışmalarına devam edilen TURKOVAC, Yükseköğretim Kurulu tarafından üstün başarı Ödülleri kapsamında Topluma Hizmet Ödülü’ne layık görüldü. Ödülü Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Akademik Yılı Açılış Töreni’nde  Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevdi edildi.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Bakanlar, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar,  Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış’ın yanı sıra Üniversite Rektörleri, Rektör Yardımcıları ile akademisyenler katıldı.

Düzenlenen törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın konuşmalarının ardından Yükseköğretim Kurulu Üstün Başarı Ödülleri verildi.

Yükseköğretim Kurulu Üstün Başarı Ödülleri kapsamında ERÜ COVID-19’a karşı inaktif aşının geliştirilmesi ve insan faz çalışmalarının yürütülmesi projesi ile 2021 yılı topluma hizmet ödülüne layık görüldü.

Ödül, Rektörümüz  Prof. Dr. Mustafa Çalış’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevdi edildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, konu ile ilgili yaptığı açıklamada Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde COVID-19’a karşı geliştirilen yerli aşı TURKOVAC’ın ödüle layık görülmesinden dolayı mutlu ve gururlu olduklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’a teşekkür etti.05 Ekim 2021 Salı
Toplam 0 görüntüleme
Diğer Haberler