×
×
HABERLER
Üniversitemizin THE 2023 Yılı Etki Sıralamasındaki Başarısı
HIZLI ERİŞİM

HABERLER
Üniversitemizin THE 2023 Yılı Etki Sıralamasındaki Başarısı

Dünyanın en saygın üniversite derecelendirme organizasyonlarından birisi olan Times Higher Education (THE) tarafından 2023 Yılı Etki Sıralaması sonuçları açıklandı.

Birleşmiş Milletlerin (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri göz önüne alınarak yapılan ve kurumsal veriler dikkate alınarak gerçekleştirilen THE 2023 Yılı Etki Sıralamasında Erciyes Üniversitesi önemli bir başarı göstermiştir. Dünyada 112 ülkeden 1591 üniversitenin katıldığı bu uluslararası sıralamada üniversitemiz 301-400 aralığında yer alırken, ulusal sıralamada ise Özyeğin Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi ile birlikte 4. Sırada yer almıştır.


Üniversitemiz, THE 2023 Yılı Etki Sıralamasında bütün başlıkları kapsayacak şekilde 17 sürdürülebilir kalkınma hedefi için veri sağlamıştır. Yayınlanan sonuçlara göre ERÜ, “Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı” kategorisinde dünyada 90. sırada, “İklim Eylemi” kategorisinde dünyada 100. sırada ve Karada Yaşam kategorisinde dünyada 100-200 aralığında yer alarak önemli bir başarı göstermiştir. Buna göre üniversitemiz bu 3 kategoride dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında yer alma başarısını göstermiştir.

Üniversitemizin gelişiminde ve başarılarında emeği geçen tüm mensuplarımıza, öğrencilerimize ve paydaşlarımıza katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

ERÜ Rektörlüğü02 Haziran 2023 Cuma
Toplam 0 görüntüleme
DİĞER HABERLER