Duyurular
A+ A-
Ay Çocuk Eğitim Merkezi ve Yıldız Çocuk Eğitim Merkezi Başvuruları Başladı

Üniversitemiz personel çocuklarına hizmet veren Ay Çocuk Eğitim Merkezi ve  Yıldız Çocuk Eğitim Merkezi başvuruları  02 – 10 Ocak 2020   tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru yapacak personelimizin ekte sunulan “Bilgilendirme Yazısını okuyarak bilgi edinmesi ve Ay ve Yıldız Çocuk Eğitim Merkezlerinin işleyişini ve kurallarını kabul eden personelimizin başvuru yapması gerekmektedir. Kayıt hakkı kazanan başvuru sahipleri ile birimlerimiz arasında “Okul Öncesi Veli Sözleşmesi” imzalanacaktır. İki Çocuk Eğitim Merkezimizden sadece birine başvuru yapmanız gerekmektedir. Her iki birime birden fazla başvuru yapanların iki başvurusu da geçersiz sayılacaktır. Daha evvel başvuru formu bırakanlar ile geçen yıl yedekte bekleyenlerin 02 – 10 Ocak 2020 tarihleri arasında müracaatlarını yenilemeleri gerekmekte olup anılan tarihlerde müracaat etmeyenler değerlendirmeye alınmayacaktır.

 Yıldız Çocuk Eğitim Merkezi’ne 2015 ve 2016 doğum tarihli çocukların başvuruları kabul edilecektir.  Ara dönem olması sebebiyle yeni sınıf açılmayacaktır. Sınıf kontenjanımızın dolu olması nedeniyle mevcut sınıflarda yedek öğrenci olarak değerlendirilecektir. Başvuru yapacak personelin başvuru formunu ve gerekli belgeleri en geç  10 Ocak 2020 Cuma günü saat 17.00’a kadar Yıldız Çocuk Eğitim Merkezine teslim etmeleri gerekmektedir. 10 Ocak 2020 mesai bitiminden sonra yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Yıldız Çocuk Eğitim Merkezine başvuru yapmak isteyenlerin, başvuru formunda “kayıt yaptırılmak istenilen birim” bölümüne “ Yıldız Çocuk Eğitim Merkezi” yazması gerekmektedir. Ay Çocuk Eğitim Merkezinde boş kontenjan olması durumunda Yıldız Çocuk Eğitim Merkezi yedek listesinden puan sırasına göre Ay Çocuk Eğitim Merkezine geçiş hakkı verilecektir.

Ay Çocuk Eğitim Merkezi’ne 2015, 2016 ve 2017 doğum tarihli çocukların başvuruları kabul edilecektir. Ara dönem olması sebebiyle çocukların başvuruları kabul edilecek ancak yeni sınıf açılamayacaktır. 2015 ve 2016 doğum tarihli başvurular kabul edilecek ancak sınıf kontenjanımızın dolu olması nedeniyle mevcut sınıfta yedek öğrenci olarak değerlendirilecektir. 2017 doğum tarihli başvurular sınıf boş kontenjan sayısınca yerleşecek olup sınıf kontenjanımızın dolması durumunda kalan öğrencilerimiz mevcut sınıflarda yedek öğrenci olarak değerlendirilecektir.    Başvuru yapacak personelin başvuru formunu ve gerekli belgeleri en geç 10 Ocak 2020 Cuma günü saat 17.00’a kadar Ay Çocuk Eğitim Merkezine teslim etmeleri gerekmektedir. 10 Ocak 2020 mesai bitiminden sonra yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Ay Çocuk Eğitim Merkezine başvuru yapmak isteyenlerin, başvuru formunda “kayıt yaptırılmak istenilen birim” bölümüne “Ay Çocuk Eğitim Merkezi” yazması gerekmektedir. Yıldız Çocuk Eğitim Merkezinde boş kontenjan olması durumunda Ay Çocuk Eğitim Merkezi yedek listesinden puan sırasına göre başvurulara Yıldız Çocuk Eğitim Merkezine geçiş hakkı verilecektir.

Yıldız Çocuk Eğitim Merkezi ve Ay Çocuk Eğitim Merkezi Erciyes Üniversitesi personel çocuklarına hizmet vermektedir. Değerlendirmeye alınacak kayıtlar, Erciyes Üniversitesi’nde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu (4/a, 4/b ve 4/c),  4857 Sayılı İş Kanunu (4/d)  ve 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununa tabi çalışan personelin çocukları arasından ve ekteki değerlendirme kriterlerinde belirtilen puanlama sistemine göre yapılacaktır. Başvuruda bulunan anne veya babanın en az birinin Erciyes Üniversitesi personeli olması gerekmektedir.

 Başvuru sonrasında Yıldız Çocuk Eğitim Merkezi ve Ay Çocuk Eğitim Merkezi’ne kayıt hakkını elde eden ve hakkından kendi istekleri ile vazgeçenler haklarını kaybedecek ve dönem listesinden silineceklerdir. Kayıt hakkından kendi istekleri ile vazgeçen başvuru sahiplerinden feragat dilekçesi alınacaktır. Tekrar talepleri olması halinde yeni kayıt döneminde yeniden müracaat etmeleri gerekmektedir.

Ay ve Yıldız Çocuk Eğitim Merkezleri ile ilgili sadece e-mail yoluyla yazılı verilecek bilgiden birimlerimiz sorumludur. Telefon yoluyla sözel alınan bilgiden birimlerimiz sorumlu değildir. Ay ve Yıldız Çocuk Eğitim Merkezlerinden bilgi almak isteyen personele cocukegitimmerkezi@erciyes.edu.tr  e-mail adreslerinden bilgi verilecektir.

Kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerin asil listesi ve/veya  yedek kayıt hakkı kazanan öğrencilerin yedek listesi,  20 Ocak 2020 Pazartesi günü Üniversitemiz web sitesinde ve Ay – Yıldız Çocuk Eğitim Merkezi web sitesinde ilan edilecektir.

 

 Kayıt Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

  1. Fotoğraflı başvuru formu
  2. Çocuğun nüfus cüzdanı fotokopisi
  3. Anne – baba kurum kimlik fotokopileri ( diğer kurumlarda çalışan ebeveynlerden kurum kimliği bulunmayanlar çalıştıkları kurumdan onaylı “çalışıyor belgesi” getirmeleri gerekmektedir.)
  4. 4/b ve 4/d sürekli işçi kadrosunda çalışan personele ait hizmet yılı belgesi  (4/b ve 4/d sürekli İşçi kadrosunda çalışmakta olan personelin hizmet yılları Personel Daire Başkanlığı tarafından hesaplanamamaktadır. Bu nedenle 4/b ve 4/d kadrosunda çalışan personel, çalıştıkları birimlerin ilgili bölümlerinden kadroya geçtikleri tarih itibariyle 02 Ocak 2020 tarihine kadar bilfiil (gün, ay, yıl)  hizmet yılı hesaplamasını yaptırmaları gerekmektedir.)

NOT: Çocuğun nüfus cüzdanı fotokopisi, anne-baba kurum kimlik fotokopileri, başvuru formu ile birlikte verilmesi gerekmekte olup eksik belge ve fotoğrafsız başvuru formları kabul edilmeyecektir.

Ay Çocuk Eğitim Merkezi İletişim Bilgileri:

Sorularınız için lütfen mail atınız.

Mail adresi:  cocukegitimmerkezi@erciyes.edu.tr

Telefon No: 0352 207 66 66/ Dahili: 10726/10762

Yıldız Çocuk Eğitim Merkezi İletişim Bilgileri:

Sorularınız için lütfen mail atınız.

Mail adresi:  cocukegitimmerkezi@erciyes.edu.tr

Telefon No: 0352 207 66 66/ Dahili:10745/10746

Değerlendirme Kriterleri İçin tıklayınız
Veli Bilgilendirme Yazısı İçin tıklayınız
Başvuru Formu İçin  tıklayınız

Toplam 728 görüntüleme
02 Ocak 2020 Perşembe
Duyuru ve Haberler
02 Nis PerşembeDekan Atamaları
  1 2 3 4 5  ...   
2015 - 2020 © ERÜ Web İçerik Yönetim Sistemi
ERUDM