Haberler
A+ A-
ERÜ, TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı Kapsamında Projeleri Kabul Edilen 33 Üniversiteden Biri Oldu

Erciyes Üniversitesi (ERÜ), TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı kapsamında projeleri  tarafından desteklenen 33 üniversiteden biri oldu.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından “2244 Sanayi Doktora Programı” kapsamında desteklenmeye hak kazanan projeler için imza töreni düzenlendi.

TÜBİTAK binasında, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın da katıldığı törende, 33 farklı üniversitenin yöneticileri ile bu üniversitelerle işbirliği projesi yapan 77 firmanın temsilcilerine belgeleri takdim edildi.

İmza töreninde Erciyes Üniversitesi’ni Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış temsil ederken, Erciyes Üniversitesi ile proje yapan ve bu projeleri TÜBİTAK 2244 protokolü ile desteklenmeye hak kazanan Aspilsan AŞ, Kayseri Şeker  ve LifosBio firmalarına imzalanan sözleşmeler takdim edildi.

İmza töreninde ERÜ Rektörü Mustafa Çalış’a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Kılıç ile desteklenen sanayi doktora programı projelerinin akademik danışmanlıklarını üstlenen Prof. Dr. Mehmet Arslan ve Prof. Dr. Şaban Patat eşlik etti.   Desteklenen projeler kapsamında; toplam 10 doktora öğrencisi  Kayseri Şeker, LifosBio ve Aspilsan A.Ş. firmalarında aylık 4500TL’lık TÜBİTAK bursuyla istihdam edilecek olup, doktora çalışmaları sonrasında bu öğrencilerin 3 yıl süreyle daha TÜBİTAK tarafından %40-60 oranında istihdam desteği alması sağlanacaktır.

Bu programın duyuru, hazırlık ve sonuçlandırılması aşamalarında Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi etkin bir şekilde rol almış, Erciyes Üniversitesi akademisyenleri ile sanayi kuruluşlarını program amaçları çerçevesinde buluşturmuştur.

ERÜ, TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı Kapsamında Projeleri Kabul Edilen 33 Üniversiteden Biri Oldu ERÜ, TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı Kapsamında Projeleri Kabul Edilen 33 Üniversiteden Biri Oldu
Toplam 1804 görüntüleme
24 Ocak 2019 Perşembe
Duyuru ve Haberler
11 Haz PerşembePatent Store Açıldı!
  1 2 3 4 5  ...   
2015 - 2020 © ERÜ Web İçerik Yönetim Sistemi
ERUDM