Haberler
A+ A-
Üniversitemiz Rusya’da 4 Üniversite İle İşbirliği Protokolü İmzaladı

Üniversitemiz, Rusya’da Moskova Devlet Üniversitesi, Moskova Devlet Pedagoji Üniversitesi, Moskova Şehir Üniversitesi ve Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi ile ikili işbirliği ve Mevlana Değişim Programı protokolü imzaladı.

Bir dizi işbirliği faaliyetleri için Rusya’ya giden Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, Moskova Devlet Üniversitesi, Moskova Devlet Pedagoji Üniversitesi, Moskova Şehir Üniversitesi ve Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Ziyaret ettiği üniversitelerin Rektör ve üst düzey yöneticileri ile görüşmeler yapan Rektörümüz Çalış, ikili işbirliği ve Mevlana Değişim Programı protokollerine imza attı.

Rektörümüz Çalış, Rusya temasları sırasında Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar’ı da ziyaret etti. Bu ziyarette Rektörümüz Çalış, Büyükelçi Mehmet Samsar’la, Erciyes Üniversitesi’nin eğitim ve bilimsel çalışmaları ile Rusya’daki üniversitelerle yapılan işbirliği faaliyetleri hakkında görüş alış verişinde bulundu.

Rusya ziyaretinde Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış’a, Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevinç Üçgül de eşlik etti.

 

Üniversitemiz Rusya’da 4 Üniversite İle İşbirliği Protokolü İmzaladı Üniversitemiz Rusya’da 4 Üniversite İle İşbirliği Protokolü İmzaladı Üniversitemiz Rusya’da 4 Üniversite İle İşbirliği Protokolü İmzaladı
Toplam 358 görüntüleme
12 Nisan 2019 Cuma
Duyuru ve Haberler
  1 2 3 4 5  ...   
2015 - 2019 © ERÜ Web İçerik Yönetim Sistemi
ERUDM