×
×
HABERLER
Üniversitemiz Hukuk Fakültesi 17. Dönem Mezunlarını Verdi
HIZLI ERİŞİM

HABERLER
Üniversitemiz Hukuk Fakültesi 17. Dönem Mezunlarını Verdi

Üniversitemiz Hukuk Fakültesi 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı 17. dönem mezunlarını verdi. Program kapsamında 190 öğrenci mezun oldu. 

Erciyes Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Altun, Kayseri Baro Başkanı Av. Ali Köse, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burak Adıgüzel ile akademisyenler, aileler ve öğrenciler katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törende konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Altun, mezun olan öğrenciler tebrik etti. 

Rektörümüz Prof. Dr. Altun, “Genç hukukçularımız bugün mezun oluyorlar. Mezun olan genç hukukçularımız, ülkemizin çeşitli kademelerinde bizleri temsil edecekler. Mezunlarımızın meslek hayatlarında adaletli kararlar alacaklarını ve bizleri en güzel şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz. Sizler aldığınız kararlarda adaletli olmaya ve yasaların ön gördüğü çerçevede hareket etmeye gerekli hassasiyeti göstereceğinizi biliyoruz” dedi. 

Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burak Adıgüzel de yaptığı konuşmada, “Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi 17. Dönem mezunlarını vermektedir. Her yeni dönemde yeni bir ruhla hukuk camiasına dinamik bireyler kazandırmanın heyecanını yaşamaktayız” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Özlem İlbasmış Hızlısoy tarafından mezun öğrencilere yemin ettirildi. 

Tören dönem birincisi Mine Bozok’un mezuniyet kütüğüne plaket çakması ve mezun öğrencilere diplomalarının verilmesiyle son buldu.


05 Temmuz 2024 Cuma
Toplam 0 görüntüleme
DİĞER HABERLER