×
×
HABERLER
Üniversitemizin Times Higher Education 2021 Yılı Dünya Üniversiteleri Sıralamasında 4 Alandaki Başarısı

HABERLER
Üniversitemizin Times Higher Education 2021 Yılı Dünya Üniversiteleri Sıralamasında 4 Alandaki Başarısı

Dünyanın en saygın üniversite derecelendirme organizasyonlarından birisi olan Times Higher Education (THE), 2021 yılı Dünya Üniversiteleri alan sıralamalarını açıkladı. Öğretim, Araştırma, Atıf, Uluslararası Görünürlük ve Endüstri Geliri olmak üzere 5 ana başlıkta 13 göstergeye göre derecelendirmenin yapıldığı bu sıralamada, üniversitemiz Sağlık Bilimleri, Yaşam Bilimleri, Mühendislik ve Fizik Bilimleri olmak üzere 4 farklı alanda derece elde etti.

Sağlık Bilimleri alanında, THE Dünya Üniversiteleri sıralamasına bu yıl ülkemizden 29 üniversite girmiştir. Sıralama sonuçlarına göre Erciyes Üniversitesi uluslararası sıralamada 601+ bandında yer alırken, ulusal sıralamada ise 26 üniversite ile birlikte 3. sırayı paylaşmıştır.


Yaşam Bilimleri alanında, THE Dünya Üniversiteleri sıralamasına bu yıl ülkemizden 13 üniversite girmiştir. Sıralama sonuçlarına göre Erciyes Üniversitesi uluslararası sıralamada 601-800 bandında yer alırken, ulusal sıralamada ise 6 üniversite ile birlikte 2. sırayı paylaşmıştır.


Mühendislik Bilimleri alanında, THE Dünya Üniversiteleri sıralamasına bu yıl ülkemizden 29 üniversite girmiştir. Sıralama sonuçlarına göre Erciyes Üniversitesi uluslararası sıralamada 801-1000 bandında yer alırken, ulusal sıralamada ise 4 üniversite ile birlikte 4. sırayı paylaşmıştır.


Fizik Bilimleri alanında, THE Dünya Üniversiteleri sıralamasına bu yıl ülkemizden 27 üniversite girmiştir. Sıralama sonuçlarına göre Erciyes Üniversitesi uluslararası sıralamada 801-1000 bandında yer alırken, ulusal sıralamada ise 9 üniversite ile birlikte 3. sırayı paylaşmıştır.

06 Kasım 2020 Cuma
Toplam 0 görüntüleme
Diğer Haberler