Haberler
A+ A-
Mühendislik Fakültemiz 37. Dönem Mezunlarını Verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Mühendislik Fakültesi, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı 37. dönem mezunlarını verdi. Program kapsamında 14 bölümden bin 600 öğrenci mezun oldu.

Kadir Has Spor Salonu’nda düzenlenen mezuniyet törenine; Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recai Kılıç ile Prof. Dr. Mehmet Sıdkı İlkay, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, 2.  Ana Bakım Fabrika Müdürü Albay Tayfun Türkoğlu , Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Altun,’un yanı sıra çok sayıda akademisyen, öğrenci ve aile katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından törenin açılış konuşmasını yapan Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Altun, fakülteleri hakkında bilgiler verdi.

Dekan Altun, “Bu sene bizim 41’inci yılımız. 14 bölüm yaklaşık 12 bin öğrenci ile eğitimimize devam ediyoruz. Bugüne kadar vermiş olduğumuz mezunlarımız, bizleri gerek özel sektörde, gerekse de kamuda çok iyi bir şekilde temsil etmektedir. Ve bizler üniversitemizin üstlenmiş olduğu misyona uygun olarak, bilimsel, araştırma, teknolojik gelişmelere her zaman ayak uyduran, uyum içerisinde güzel çalışmalar ve projeler ortaya koyan bir fakülte olarak eğitimimize devam ediyoruz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ise konuşmasında, Mühendislik Fakültelerinin başarılı bir fakülte olduğuna vurgu yaptı.

Rektör Çalış, “Mühendislik Fakültemiz aslında gerek öğrenci sayısı, gerek öğretim üyesi sayısı, gerekse de araştırma projeleri bakımından üniversitemizin en büyük fakültesidir. Ben bununla gurur duyuyorum. Sizler de öğrencisi olduğunuz mühendislik fakültesinden gurur duyun. Ben sizleri çocuklarımın yerinde görüyorum. Gerçekten çocuklarımdan farkınız yok. Tüm öğrencilerim içinde bu geçerli. Üniversitemizin özellikle mühendislik fakültesi öğretim üyeleri, gerçekten kaliteli. Size bir örnek vereyim. Daha iki ay içerisinde öğretim üyelerimizden biri Aspilsan yönetim kuruluna girdi. Bir diğeri de TÜBİTAK’da MÜDEK üyeliğine seçildi. Bunlar bizim için büyük bir gurur kaynağıdır” diye konuştu.

Konuşmasında velilere ve öğrencilere de seslenen Rektör Çalış, “Biliyorsunuz üniversitemiz araştırma üniversitesi. Türkiye’de ilk 10 üniversite içerisinde. Mühendislik Fakültemizin de ne kadar değerli olduğunu bahsettik. Böyle bir üniversitenin fakültesinin öğrencileri olduklarından dolayı çocuklarınızla gurur duyabilirsiniz. Ben onlarla gurur duyuyorum. Sizler de onlarla gurur duyun. Özellikle şu konu çok önemli. Biz bir araştırma üniversiteyiz, ama öğrencilerimizi de sadece eğitim öğretim değil, aynı zamanda araştırmanın içerisine bizzat teorik ve pratik çalıştırıyoruz. Gerçekten büyük bir özveri içerisinde çalışıyorlar.  Bizim öğrenci kulüplerimiz var. Onların bir kısmı inovasyonla ve araştırma ile ilgili kulüpler. Ve ben bizzat şahidim ki Mühendislik Fakültesi öğrencilerimiz başta olmak üzere, yeni inovasyonlar, yeni buluşlar bizzat öğrencilerimiz tarafından geliştirilmekte. Bu gerçekten üniversitemiz için gurur verici bir olaydır. Erciyes Üniversitesi lisans düzeyinde öğrencilerin yaptığı projeler bakımından Türkiye’de birinci sıradadır. Bu yüzden öğrencilerime teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini sizler gerçekleştireceksiniz. Ben sizlere güveniyorum. Ülkemizi dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına sokacaksınız.  Burada da sizin büyük emeğiniz olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından 2018-2019 eğitim-öğretim yılı dönem birincisi Cemil Demir mezun öğrencilere mühendislik yemini ettirdi ve mezuniyet kütüğüne plaket çaktı.

Dereceye giren öğrencilere hediyelerinin takdimi ve mezun öğrenciye diplomalarının verilmesinin ardından mezuniyet töreni sona erdi.


 Video için tıklayınız
Mühendislik Fakültemiz 37. Dönem Mezunlarını Verdi Mühendislik Fakültemiz 37. Dönem Mezunlarını Verdi Mühendislik Fakültemiz 37. Dönem Mezunlarını Verdi Mühendislik Fakültemiz 37. Dönem Mezunlarını Verdi Mühendislik Fakültemiz 37. Dönem Mezunlarını Verdi Mühendislik Fakültemiz 37. Dönem Mezunlarını Verdi Mühendislik Fakültemiz 37. Dönem Mezunlarını Verdi Mühendislik Fakültemiz 37. Dönem Mezunlarını Verdi Mühendislik Fakültemiz 37. Dönem Mezunlarını Verdi Mühendislik Fakültemiz 37. Dönem Mezunlarını Verdi
Toplam 1147 görüntüleme
13 Haziran 2019 Perşembe
Duyuru ve Haberler
09 Ağu CumaKamuoyu Duyurusu
08 Ağu PerşembeErciyes Üniversitesi
  1 2 3 4 5  ...   
2015 - 2019 © ERÜ Web İçerik Yönetim Sistemi
ERUDM