Haberler
A+ A-
Üniversitemiz Turizm Fakültesi’nde 4. İstihdam ve Kariyer Günleri Başladı
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Turizm Fakültesi tarafından okul-sektör işbirliği çerçevesinde düzenlenen “4. İstihdam ve Kariyer Günleri” etkinliği başladı.

Turizm Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panele; Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği (KAYTİD) Başkanı Ali Koray Özandaç, turizm işletmecilerinin yanı sıra çok sıra akademisyen ve öğrenci katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan KAYTİD Başkanı Ali Koray Özandaç, “KAYTİD olarak turizm işletmelerimizle ve Turizm Fakültesi ile birlikte turizm sektörüne değer katmaya çalışıyoruz. Turizm sektörünü ve öğrencileri bir araya getiren ve bize verdikleri desteklerden dolayı Erciyes Üniversitesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş da konuşmasında, ”Turizm sektörü için öğrencilerle turizmcilerin bir araya gelmesi çok önemli. Öğrencilerin sektörle tanışması, onların ilerde yaşayacakları sorunların önlenmesini sağlamaktadır. Bu etkinliği çok önemsiyor ve Turizm Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’ya katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İş ve Meslek Danışmanı Ömer Çanga’nın İŞKUR işbaşı eğitim programı hakkında öğrencilere bilgiler vermesinin ardından son konuşmacı Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, ”Her yıl kariyer istihdam günleri düzenliyoruz. Turizm işletmecilerini bir araya getiriyoruz. İşletmelerin öğrencilerimize hem staj, hem de iş gücü açısından bir potansiyel oluşturacağını düşünüyoruz. Bu tür etkinliklerin öğrencilerimizin bilgi ve deneyimlerini artırmasında önem teşkil ediyor” şeklinde konuştu.

Panelde turizm işletmesi müdürleri kendi işletmeleri hakkında bilgiler vererek, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.
4. İstihdam ve Kariyer Günleri’nin ilk günkü etkinliği stantların gezilmesi ile son buldu.

Üniversitemiz Turizm Fakültesi’nde 4. İstihdam ve Kariyer Günleri Başladı Üniversitemiz Turizm Fakültesi’nde 4. İstihdam ve Kariyer Günleri Başladı Üniversitemiz Turizm Fakültesi’nde 4. İstihdam ve Kariyer Günleri Başladı Üniversitemiz Turizm Fakültesi’nde 4. İstihdam ve Kariyer Günleri Başladı Üniversitemiz Turizm Fakültesi’nde 4. İstihdam ve Kariyer Günleri Başladı Üniversitemiz Turizm Fakültesi’nde 4. İstihdam ve Kariyer Günleri Başladı Üniversitemiz Turizm Fakültesi’nde 4. İstihdam ve Kariyer Günleri Başladı Üniversitemiz Turizm Fakültesi’nde 4. İstihdam ve Kariyer Günleri Başladı Üniversitemiz Turizm Fakültesi’nde 4. İstihdam ve Kariyer Günleri Başladı
Toplam 233 görüntüleme
15 Mart 2017 Çarşamba
Duyuru ve Haberler
  1 2 3 4 5  ...   
Erciyes Üniversitesi, 38039 Kayseri / Türkiye I Telefon: +90 352 207 66 66
2015 - 2017 © ERÜ Web İçerik Yönetim Sistemi