×
×
HABERLER
Üniversitemizde “1. Uluslararası Kore Çalışmaları” Konferansı Düzenlendi
HIZLI ERİŞİM

HABERLER
Üniversitemizde “1. Uluslararası Kore Çalışmaları” Konferansı Düzenlendi

Üniversitemiz Edebiyat Fakültesi Kore Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı ile Avrasya Kore Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından “1. Uluslararası Kore Çalışmaları Konferansı” düzenlendi.

Çevrimiçi olarak düzenlenen etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee ile akademisyenler katıldı.

Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Göksel Türközü etkinliğin açılışında yaptığı konuşmasında katılımcılara teşekkür etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış da yaptığı konuşmasında Üniversite olarak Kore’de bir çok kurum ile işbirliği yapmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Rektörümüz Çalış, “Erciyes Üniversitesi olarak Kore’nin birçok üniversitesi ve kurumları ile iş birliğimiz devam etmektedir. Kore çalışmaları konusunda bu bölgede merkez üniversite olmanın sevindirici olduğunu da belirtmek isterim. Üniversitemiz bünyesinde açılan Avrasya Kore Araştırma ve Uygulama Merkezi, bu bölgede Kore çalışmalarının bir üssü olmayı amaçlamaktadır Kore’den ve ülkemizden konferansa katılan tüm akademisyenlerimize değerli sunumları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee ise konuşmasında etkinliğin düzenlenmesine katkı veren Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ve tüm akademisyenlere teşekkür etti.

Türkiye’de Kore dili eğitiminin uzun yıllara dayandığına dikkat çeken Büyük Elçisi Won Ik Lee ERÜ Kore Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nın uzun yıllardır Kore’de ki eğitim kurumları ile yakın ilişkide olarak Türkiye’deki Kore çalışmalarının artmasına ve ilerlemesine önemli katkılar sunduğunu söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından etkinlik, çeşitli üniversitelerde Kore ile ilgili çalışmalar yapan akademisyenlerin sunumları ile devam etti.

07 Nisan 2021 Çarşamba
Toplam 0 görüntüleme
Diğer Haberler