Haberler
A+ A-
Üniversitemizde “6. Uluslararası Batı Kültürü ve Edebiyatları Araştırmaları Sempozyumu ” Düzenlendi

Üniversitemiz, Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi tarafından düzenlenen “6. Uluslararası Batı Kültürü ve Edebiyatları Araştırmaları Sempozyumu” başladı.

Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen sempozyuma, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sıdkı İlkay, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özen Tok, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Melih Karakuzu ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sıdkı İlkay sempozyuma ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlkay, “Bu sene sempozyumum ana teması ‘sınırlar’ olarak belirlenmiştir. Sempozyum yurt dışından ve Türkiye’nin birçok üniversitesinden 157 akademisyenin katılımıyla gerçekleştirilecektir. Yaşam alanımızın, düşüncelerimizin ve ilişkilerimizin tamamı belirlenen genel kabul görmüş sınırlar içinde anlam kazanır. Bireysel özgürlüklerimizi de belli sınırlar dahilinde güven içinde yaşayabiliriz. Belirtilen bu sınırlar aşılmadıkça insanlar kendilerini güven içerisinde hissederler. Sınırların aşılması durumunda çatışmalar başlar. İşte sınırların konuşulacağı ve sorgulanacağı bu sempozyumda sunulacak bildirilerin daha adil, daha şeffaf, barış dolu ve özgür bir dünyaya katkı sunması temennisi ile sempozyumun bilim dünyasına ve insanlığa hayırlı olmasını  diliyorum” diye konuştu.

Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özen Tok da konuşmasında fakülteleri hakkında bilgiler verdi.
Açılış konuşmalarının ardından sempozyum sunumlarla devam etti.

 Video için tıklayınız

Üniversitemizde “6. Uluslararası Batı Kültürü ve Edebiyatları Araştırmaları Sempozyumu ” Düzenlendi Üniversitemizde “6. Uluslararası Batı Kültürü ve Edebiyatları Araştırmaları Sempozyumu ” Düzenlendi Üniversitemizde “6. Uluslararası Batı Kültürü ve Edebiyatları Araştırmaları Sempozyumu ” Düzenlendi Üniversitemizde “6. Uluslararası Batı Kültürü ve Edebiyatları Araştırmaları Sempozyumu ” Düzenlendi
Toplam 454 görüntüleme
20 Kasım 2019 Çarşamba
Duyuru ve Haberler
11 Haz PerşembePatent Store Açıldı!
  1 2 3 4 5  ...   
2015 - 2020 © ERÜ Web İçerik Yönetim Sistemi
ERUDM